Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Pascha nadziei

Wzorem lat ubiegłych z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego, pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba skierował swoje życzenia Wielkanocne do Czytelników „Gościa Łowickiego”

Oto uczta paschalna Nowego Przymierza, która w Kościele stała się pamiątką zbawczego czynu Boga w Jezusie Chrystusie. To Chrystus dla wierzących jest Barankiem paschalnym na pamiątkę Jego ofiarnej śmierci złożonej na krzyżu (por. 1 Kor 5, 7). To szczególne doświadczenie miłości Boga do ludzi, który jest miłością (por. 1 J 4, 8).

Wyznanie wiary w zmartwychwstanie Jezusa jest proklamacją panowania Boga i Mesjasza Pańskiego. Każdy, kto słucha orędzia o zmartwychwstaniu Jezusa powinien podporządkować siebie i swoje życie dziełu, które prowadzi Chrystus, będący jedyną przyszłością człowieka i świata. Nasze zmartwychwstanie i pełnia życia będzie następstwem zmartwychwstania Chrystusa (por. 1 Kor 15, 22).

Od pustego grobu Pana płynie orędzie życia i światła. To radość wielkanocna, która adresowana jest do wszystkich ludzi, bo Pan prawdziwie zmartwychwstał (por. Łk 24, 34). Oto przeżywamy Święta upamiętniające Jego zmartwychwstanie. Przez chrzest rozpoczyna się nasz udział w tym misterium paschalnym, które zobowiązuje do ewangelizacji w otaczającym świecie.

Moje życzenia paschalne niech staną się dla wszystkich czytelników „Gościa Łowickiego” jeszcze jednym wyrazem naszej bliskości i wspólnoty wiary. Pascha Pana jest Twoją i moją Paschą nadziei. Z błogosławieństwem. Andrzej F. Dziuba, biskup łowicki.

Radości i nadziei  z faktu, iż Miłość pokonała śmierć wszystkim Czytelnikom życzy także redakcja „Gościa Łowickiego”. Niech światło Wielkanocnego poranka budzi do życia Waszą wiarę. Niech napełnia Was pragnieniem rozumienia słowa Bożego i nadzieją, że i my razem z Chrystusem Zmartwychwstaniemy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy