GN 2/2019 Archiwum

Powrót do tradycji

Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach zmienił nazwę.

Nosić będzie imię dr. Stanisława Rybickiego. Zmianę zatwierdził Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, organ założycielski szpitala.

- Nadanie szpitalowi imienia Stanisława Rybickiego jest w rzeczywistości powrotem do tradycji, bo szpital już kiedyś nosił imię swojego założyciela, my dziś do niej powracamy, aby nie tylko uhonorować doktora Rybickiego, ale również nawiązać do ponad stuletniej tradycji szpitala - mówi dr n. med. Jacek Sawicki, dyrektor skierniewickiego szpitala.

Zmiana nazwy wiąże się ze zmianą logotypu. Wymienione zostaną wszystkie tablice informacyjne i elementy identyfikacyjne placówki. Projekt przygotowała firma tenDESIGN z Wrocławia, jego koszt to 3567 zł brutto. Logotyp składa się z portretu patrona szpitala oraz równoramiennego krzyża. W projekcie wykorzystano kolory: jasnozielony, perłowy i grafitowy.

Oficjalne otwarcie szpitala pod nowym szyldem planowane jest na wrzesień. Poprzedzi je wernisaż wystawy pamiątek po założycielu szpitala i historycznych sprzętów medycznych w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości w Skierniewicach. Docelowo na terenie szpitala znajdzie się również izba pamięci dr. Rybickiego.

S. Rybicki w 1867 r. przybył do Skierniewic zaraz po ukończeniu Szkoły Głównej w Warszawie i objął tu posadę lekarza powiatowego. Po latach jego starań władze miasta zdecydowały się na budowę nowego szpitala. Budynek powstał w 1899 r. przy ówczesnej ul. Szpitalnej. Obecnie mieszczą się tu poradnie: dermatologiczna i onkologiczna oraz administracja i dyrekcja placówki.

  Projekt identyfikatorów z nowym logotypem szpiala
szpitalskierniewice.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy