Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nigdy dość przypominania

W Kątach odbył się pokaz filmu "Przed sklepem jubilera" opartego na sztuce Karola Wojtyły.

Organizatorem wydarzenia były Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie z siedzibą w Kątach i Wioska Internetowa. Spotkanie, które odbyło się 9 kwietnia, było upamiętnieniem 10. rocznicy śmierci i 1. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II.

Projekcja filmu w reżyserii Michaela Andersona poprzedzona była krótkim wykładem Grażyny i Krzysztofa Kowalskich, małżeństwa z 32-letnim stażem, a także doradców życia rodzinnego diecezji łowickiej. Każdy z przybyłych otrzymał cytaty papieża Polaka dotyczące rodziny i małżeństwa.

- W naszej bibliotece w październiku organizowane są konkursy związane z Janem Pawłem II, ale pomyślałam, że w okrągłą rocznicę warto było by zorganizować coś jeszcze - opowiada Magdalena Kaźmierczak, kierownik biblioteki w Kątach. - Koleżanka wpadła na pomysł wyświetlenia filmu, więc postanowiłyśmy przygotować dzisiejsze spotkanie pod kątem rodziny i małżeństwa. Wszyscy dobrze wiemy, jak ogromną wagę przykładał papież Polak do tego tematu, więc na pewno nigdy dość przypominania jego nauki - dodaje.

Więcej na temat spotkania w Kątach w 16. numerze papierowego wydania „Gościa Łowickiego” na 19 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama