- Niebawem trudno będzie na sali porodowej spotkać lekarza katolika - przestrzega prof. Bogdan Chazan.
W wystąpieniu, za które znany ginekolog zebrał gromkie brawa, zostali też wspomniani lekarze zmuszani do wyborów niezgodnych ze swym światopoglądem. - Jeśli będzie tak nadal, niebawem nie będziecie Państwo mieli okazji spotkać na sali porodowej lekarza katolika, nie będziecie Państwo mogli skorzystać z porad dotyczących naturalnego planowania rodziny. Dostaję wiele listów od położnych i lekarzy, którzy zostali zwolnieni za postępowanie zgodne z sumieniem, lub którzy zastanawiają się, czy w obecnej sytuacji, w której ich sumienie nie ma znaczenia, wybrali właściwy zawód - mówił.
Dr Chazan opowiedział też o zagrożeniach wynikających ze stosowania metody in vitro, a także przybliżył niezwykle skuteczną i zgodną z nauczaniem Kościoła metodę leczenia niepłodności - naprotechnologię. Przypominał też, że życie ludzkie ma tę samą wartość i godność niezależnie od jego jakości i długości.
- Doznałem w życiu wiele miłosierdzia, za które często publicznie dziękuję. I mam nadzieję, że coraz więcej moich kolegów i koleżanek ginekologów i położnych przebudzi się i wybierze tę dobrą drogę, która zachęca do tego, by wychodzić naprzeciw ludzkiemu życiu, zdrowiu i dobru - zakończył B. Chazan.
Kolejną osobą, która podzieliła się swymi refleksjami dotyczącymi życia, była Magdalena Frączek, wokalistka. - Dla mnie najważniejsze jest to, co o życiu myśli sam Bóg - mówiła. Dlatego też przytoczyła fragment Pisma Świętego, a następnie swój własny wiersz sprzed lat, który był hymnem na cześć życia.
W przerwie kawowej słuchacze zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, a także do stoisk tematycznych. Byli przedstawiciele Fundacji Pro - Prawo do Życia, Domowego Kościoła, komitetu Światowych Dni Młodzieży, Fundacji na Rzecz Wspierania "Źródła" i wielu innych. Po przerwie odbył się koncert Magdaleny Frączek.
Świadectwo Jerzego Zelnika można przeczytać TUTAJ.