Nowy numer 4/2021 Archiwum

Romantyczne chwile w pałacu

Kolejny koncert chopinowski odbył się w Sannikach.

W sali koncertowej pałacu w minioną niedzielę rozbrzmiewały romantyczne pieśni w wykonaniu Lilianny Zalesińskiej przy akompaniamencie Piotra Szymonowicza.

Było to kolejne wydarzenie z cyklu koncertów chopinowskich organizowanych przez Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Sannickie Koło TiFC i Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach.

Utalentowana sopranistka zaprezentowała utwory F. Chopina, F. Schuberta, F. Liszta i R. Schumana do słów H. Heina czy J.W. von Goethego.

Repertuar koncertu nie był przypadkowy, gdyż F. Chopin uznawany jest za najwybitniejszego kompozytora epoki romantycznej. Tworzył on niemal wyłącznie na gruncie muzyki fortepianowej, napisał jednak też kilka pieśni do słów Mickiewicza, Witwickiego, Krasińskiego oraz kilka utworów kameralnych, które można było usłyszeć podczas koncertu.

Wernisaż wystawy "W słońcu malowane’" autorstwa Marii Dziopak   Wernisaż wystawy "W słońcu malowane’" autorstwa Marii Dziopak
Archiwum ECA w Sannikach
Po nim odbył się wernisaż wystawy "W słońcu malowane" Marii Dziopak. Jej obrazy przedstawiają barwne kwiaty czy ogrody. Natura jest motywem przewodnim prac malarki. Wystawę można oglądać do 5 maja, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15:00 na piętrze pałacu.

Kolejny koncert chopinowski w pałacowej sali koncertowej zaplanowany jest na 17 maja. Wystąpią Justyna Galant (fortepian) i Cezary Żak (recytacja).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama