Nowy numer 21/2018 Archiwum

Wiedza na wagę życia

W piątek 17 kwietnia w Skierniewicach odbyły się bezpłatne zajęcia z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorami warsztatów, podczas których uczestnicy zapoznali się z praktycznymi i teoretycznymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, byli Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach i Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej.

Spotkanie prowadził ratownik medyczny skierniewickiego szpitala Grzegorz Gwiaździński. W ich organizację włączyli się także harcerze skierniewickiego Hufca ZHP.

- Taka wiedza jest niezwykle ważna w przypadku, gdy jesteśmy świadkami wypadku komunikacyjnego czy np. zasłabnięcia kogoś na chodniku. Pierwsze minuty po takim zdarzeniu często decydują o dalszych losach tej osoby. Warto nauczyć się, jak w takich sytuacjach reagować - mówi Paweł Bruger, rzecznik prasowy WSZ.

Zajęcia były też promocją przekazywania 1 proc. podatku na Hospicjum im. Anny Olszewskiej, które z tych pieniędzy planuje kupić materace przeciwodleżynowe dla szpitala.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma