Nowy numer 4/2023 Archiwum

Każde małżeństwo jest do uratowania

W skierniewickiej parafii Niepokalanego Serca NMP odbyła się Niedziela Dla Małżeństw.

To pierwsze takie wydarzenie w skierniewickiej parafii, którego organizatorami byli członkowie Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar". 19 kwietnia podczas każdej Eucharystii wierni słyszeli świadectwa adresowane do narzeczonych i małżeństw, szczególnie tych przeżywających kryzys relacji. Opowiadając historię swoich relacji małżeńskich, często bardzo trudnych, małżonkowie dawali nadzieję na to, że każde małżeństwo jest do uratowania.

Członkowie wspólnoty zwracali uwagę na istotę i piękno sakramentu małżeństwa, a także ukazywali sens walki o małżeństwo i zasadność dochowania wierności współmałżonkowi i Bogu nawet w najtrudniejszej sytuacji. Po każdej Mszy św. wierni mogli porozmawiać z przedstawicielami wspólnoty "Sychar", a także z mediatorem i doradcą rodzinnym. Można też było kupić publikację WTM "Sychar" o tematyce małżeńskiej.

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w spotkaniach zaproszeni są w każdy trzeci poniedziałek miesiąca do siedziby "Civitas Christiana" w Skierniewicach przy ul. Reymonta 9.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy