GN 32/2018 Archiwum

Każde małżeństwo jest do uratowania

W skierniewickiej parafii Niepokalanego Serca NMP odbyła się Niedziela Dla Małżeństw.

To pierwsze takie wydarzenie w skierniewickiej parafii, którego organizatorami byli członkowie Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar". 19 kwietnia podczas każdej Eucharystii wierni słyszeli świadectwa adresowane do narzeczonych i małżeństw, szczególnie tych przeżywających kryzys relacji. Opowiadając historię swoich relacji małżeńskich, często bardzo trudnych, małżonkowie dawali nadzieję na to, że każde małżeństwo jest do uratowania.

Członkowie wspólnoty zwracali uwagę na istotę i piękno sakramentu małżeństwa, a także ukazywali sens walki o małżeństwo i zasadność dochowania wierności współmałżonkowi i Bogu nawet w najtrudniejszej sytuacji. Po każdej Mszy św. wierni mogli porozmawiać z przedstawicielami wspólnoty "Sychar", a także z mediatorem i doradcą rodzinnym. Można też było kupić publikację WTM "Sychar" o tematyce małżeńskiej.

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w spotkaniach zaproszeni są w każdy trzeci poniedziałek miesiąca do siedziby "Civitas Christiana" w Skierniewicach przy ul. Reymonta 9.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma