Nowy numer 21/2018 Archiwum

Z głosem Zanussiego

W Łowiczu rozpoczęły się zdjęcia do filmu dokumentalnego "Tu jest kino".

Dokument powstaje w ramach projektu o tej samej nazwie. Jego realizacją zajęła się firma Tomorrow z Warszawy na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Chodzi o promocję sektora audiowizualnego i kultury filmowej w województwie łódzkim oraz wsparcie kin lokalnych i studyjnych działających na jego terenie.

Filmowcy kręcenie dokumentu zaczęli od wizyty w łowickim kinie "Fenix". W planach na dziś i jutro są nagrania na zaimprowizowanych warsztatach filmowych z udziałem aktorów oraz statystów.

Zdjęcia kręcone będą też m.in. na ulicach Łowicza i w kawiarni "Powroty". Film opowiadać będzie o przeszłości oraz aktualnej działalności kin w Łowiczu, Skierniewicach, Bełchatowie i Radomsku.

Fabuła toczy się wokół historii piątki przyjaciół związanych z poszczególnymi kinami. Ciekawostką jest, że w części dokumentalnej filmu swoim doświadczeniem i opinią między innymi na temat kin lokalnych podzieli się z widzem znany reżyser Krzysztof Zanussi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma