Nowy numer 33/2018 Archiwum

Uczniów list do Planety

Młodzi ze skierniewickich szkół podstawowych włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi.

W obchodach wzięła udział ponad 200-osobowa grupa dzieci wykrzykująca proekologiczne hasła. Mali ekolodzy ubrani w zielone stroje i uzbrojeni w transparenty uczestniczyli w happeningu ekologicznym. Obchody święta ziemi rozpoczął marsz ulicami Skierniewic, który swój finał miał na miejskim rynku.

Głównymi organizatorami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którzy w ten sposób chcieli zwrócić uwagę mieszkańców na konieczność dbania o środowisko. Poza skandowaniem proekologicznych haseł odczytano także dwa listy. Pierwszy był korespondencją napisaną przez uczniów do Ziemi. Drugi listem Ziemi napisanym do mieszańców, w którym to Ziemia zawarła swoje postulaty i apele. W programie znalazły się także scenki i piosenki o tematyce ekologicznej przygotowane przez uczniów klasy II SP nr 2.

W obchodach poza uczniami i nauczycielami uczestniczył także prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdży, który podziękował wszystkim za liczny udział w akcji. Włodarz miasta dokonał także symbolicznego wypuszczenia zielonych balonów w niebo na znak, że Skierniewice są eko. Na pamiątkę wspólnego spotkania opiekunowie szkół otrzymali zielone drzewka. Każdy zaś z uczestników soczyste jabłko, będące symbolem miasta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma