Nowy numer 3/2021 Archiwum

Uczniów list do Planety

Młodzi ze skierniewickich szkół podstawowych włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi.

W obchodach wzięła udział ponad 200-osobowa grupa dzieci wykrzykująca proekologiczne hasła. Mali ekolodzy ubrani w zielone stroje i uzbrojeni w transparenty uczestniczyli w happeningu ekologicznym. Obchody święta ziemi rozpoczął marsz ulicami Skierniewic, który swój finał miał na miejskim rynku.

Głównymi organizatorami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którzy w ten sposób chcieli zwrócić uwagę mieszkańców na konieczność dbania o środowisko. Poza skandowaniem proekologicznych haseł odczytano także dwa listy. Pierwszy był korespondencją napisaną przez uczniów do Ziemi. Drugi listem Ziemi napisanym do mieszańców, w którym to Ziemia zawarła swoje postulaty i apele. W programie znalazły się także scenki i piosenki o tematyce ekologicznej przygotowane przez uczniów klasy II SP nr 2.

W obchodach poza uczniami i nauczycielami uczestniczył także prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdży, który podziękował wszystkim za liczny udział w akcji. Włodarz miasta dokonał także symbolicznego wypuszczenia zielonych balonów w niebo na znak, że Skierniewice są eko. Na pamiątkę wspólnego spotkania opiekunowie szkół otrzymali zielone drzewka. Każdy zaś z uczestników soczyste jabłko, będące symbolem miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama