Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tato, a skąd ja się wziąłem?

Skierniewiczanie uczyli się, jak rozmawiać z dziećmi o sprawach intymnych.

Prelekcja odbyła się w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Źródła". Spotkanie z kilkudziesięcioma rodzicami i wychowawcami prowadzili Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie, małżeństwo z 19-letnim stażem, rodzice 4 dzieci od lat zajmujący się zagadnieniami wychowania oraz profilaktyki dzieci i młodzieży.

Wykład "Opowiedz mi historię mojego powstania, czyli jak rozmawiać z dziećmi o sprawach intymnych" to wynik wieloletnich poszukiwań odpowiedzi na zadawane przez wielu rodziców pytania dotyczących tego, jak i kiedy zacząć rozmawiać z podopiecznymi o tematach intymnych.

Państwo Ogrodowczykowie prowadzą autorskie warsztaty dla rodziców, a doświadczenie i pomysły wielu z nich wpłynęły na to, czym wykładowcy dzielą się ze swoimi słuchaczami w całej Polsce. - Wykłady mają zachęcić rodziców do rozmawiania z dziećmi o seksualności niezależnie od ich wieku i naszej kompetencji, a także przedstawić życie dzieci w pozytywnym świetle, jako dar Boga dla małżonków - mówili prelegenci.

Podczas ponad 2-godzinnego spotkania poruszone zostały takie tematy, jak prawidłowy przebieg psychoseksualnego rozwoju dzieci, zachowania dzieci rodzące niepokój rodziców, sposoby na trudne sytuacje, wskazówki, jak rozmawiać z dziećmi o sprawach ciała, życia i miłości i wiele innych.

Wykład był odpowiedzią pracowników Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Źródła" na pojawiające się niepokoje rodziców. - W szkole zaczynają pojawiać się wypowiedzi dzieci dotyczące seksu i rodzicie nie zawsze wiedzą, jak się do nich odnieść. Sami nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie, dlatego postanowiliśmy zorganizować spotkanie ze znawcami, którzy przybliżą nam tę tematykę - tłumaczy Teresa Bibik, wicedyrektor placówki.

Więcej o wykładzie otwartym wygłoszonym przez Magdalenę i Piotra Ogrodowczyków w 18. numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego" na 3 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama