Kamień w prezencie

W Miasteczku Krwi Chrystusa rozpoczął się kurs przedmałżeński dla narzeczonych z Rawy Mazowieckiej i okolic.

Narzeczeni, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, z Rawy Mazowieckiej i okolicznych parafii przygotowania do tego ważnego wydarzenia rozpoczęli od dwudniowych rekolekcji. Skupienie zostało zorganizowane w Miasteczku Krwi Chrystusa. Podczas modlitw, Eucharystii, wykładów, warsztatów, a także rozmów zastanawiali się nad tym, czym jest miłość, jak rozmawiać ze sobą na trudne tematy, a także co zrobić, by uczynić przyszłe małżeństwo udanym i świętym.

W narzeczeńskich rekolekcjach uczestniczyło 66 osób, z którymi swoim doświadczeniem dzielili się Katarzyna i Tomasz Jaros, małżeństwo prowadzące portal duchowy Adonai, Agnieszka Napiórkowska, doradca rodzinny, Ewa Klemba, psycholog, s. Gertruda Bociąg, Misjonarka Krwi Chrystusa, a także księża: Konrad Świstak i Łukasz Szczepański.

- Organizując kurs przedmałżeński od rekolekcji, chcieliśmy na starcie uświadomić młodym ludziom, jak ważny dla ich małżeństwa powinien być kontakt z Bogiem Dawcą miłości - mówi ks. Konrad Świstak, proboszcz parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

- Mamy nadzieję, że zwłaszcza spotkania i świadectwa dały narzeczonym wiele do myślenia, że pomogły podjąć ważne decyzje oraz że zachęciły do pogłębionej relacji nie tylko ze sobą, ale i z Bogiem - dodaje ks. Konrad.

Bez wątpienia ważną chwilą dla przyszłych małżonków były warsztaty, podczas których musieli odpowiedzieć m.in. na pytania, jak rozumieją i zamierzają realizować słowa przysięgi małżeńskiej, co jest ich mocną, a co słabą stroną, oraz jakie widzą zagrożenia dla swojego małżeństwa.

Każda z osób uczestniczących w dniu skupienia po jednej z konferencjiotrzymała prezent - mały kamień, który miał przypominać o tym, że małżeństwo i rodzinę należy budować na skale, jaką jest Chrystus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..