Nowy numer 3/2021 Archiwum

O jakiej porze wyrosło drzewko rycynusowe?

Podczas trwającego w Kościele Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego w diecezji odbyło się kilka konkursów biblijnych.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbył się diecezjalny etap XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Patronat nad konkursem objął bp Andrzej F. Dziuba, który do uczestników skierował list.

Konkursowe zmagania, podczas których uczniowie musieli wykazać się znajomością Księgi Jonasza, Ewangelii wg św. Łukasza i Dziejów Apostolskich, poprzedziło nabożeństwo słowa przygotowane przez ks. Grzegorza Gołębia, diecezjalnego duszpasterza Stowarzyszenia "Civitas Christiana". Spośród 43 osób reprezentujących 27 szkół jury wyłoniło 7 laureatów. Zwycięzcy edycji diecezjalnej musieli znać odpowiedzi m.in. na pytania: Kto pierwszy przyprowadził Szawła do Apostołów po jego nawróceniu? (Dz 9,27) Kim był Zachariasz, ojciec Jana Chrzciciela? O jakiej porze wyrosło drzewko rycynusowe? (Jon 4,10) A także: Jak miał na imię setnik pilnujący Pawła na statku? (Dz 27,1).

I miejsce w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej przypadło Izabeli Lipskiej z LO im. B. Prusa w Skierniewicach   I miejsce w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej przypadło Izabeli Lipskiej z LO im. B. Prusa w Skierniewicach
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
Po części pisemnej i ustnej I miejsce przypadło Izabeli Lipskiej z LO im. B. Prusa w Skierniewicach. II - Oldze Piątkowskiej z ZS nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie. Najlepszą trójkę zamknął Wojciech Przybyszewski z LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach. Finał olimpiady odbędzie się w Niepokalanowie 1 i 2 czerwca.  Nagrodami w edycji ogólnopolskiej będą indeksy na wiele kierunków, zagraniczne pielgrzymki i nagrody rzeczowe.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Skierniewicach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Biblia i jej sekrety". W tym roku największą wiedzą z zakresu Ewangelii św. Marka wykazali się Zuzanna Jędrzejczak ze SP nr 9 i Karol Łada ze SP im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach. II miejsce wywalczyła Julia Woźniak ze SP im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach, zaś III - Bartłomiej Kruszewski SP nr 2. IV lokata przypadła Alicji Więcek ze SP nr 9, a V - Krzysztofowi Pacheckiemu z SP nr 2. Jury przyznało także dwa wyróżnienia, które powędrowały do Zofii Bielenin i Jana Napiórkowskiego.   

Zwycięzcy II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Biblia i jej sekrety"   Zwycięzcy II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Biblia i jej sekrety"
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama