Nowy numer 41/2018 Archiwum

Filozofia na 100 procent

Uczennica skierniewickiego "Klasyka" wśród finalistów Olimpiady Filozoficznej.

W Polskiej Akademii Nauk w Warszawie odbyły się zawody centralne Olimpiady Filozoficznej. Wzięło w nich udział dwoje uczniów z klasy IIa z „Klasyka” - Klaudia Olczyk i Jakub Karasiewicz. Klaudia uzyskała tytuł finalisty i tym samym 100-proc. notę na maturze z filozofii.

Ponadto dwóch uczniów z klasy I  KLO - Przemysław Wojenka i Maciej Hyży - zakwalifikowało się do etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego „Wielcy Polacy XX wieku”, organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Jan Paweł II i prof. Mieczysław A. Krąpiec w trosce o rozumienie osoby”. Udział w konkursie daje licealistom szansę na zgłębianie filozofii klasycznej i stanowi dobre przygotowanie do Olimpiady Filozoficznej, w której Przemek i Maciej wystartują w przyszłym roku.

Opiekunem naukowym uczniów jest ks. Piotr Karpiński, dyrektor ZS im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy