Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Przy stole z Miriam

Wielkimi krokami zbliża się II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet, która w tym roku odbędzie się 23 maja w Miedniewicach.

Niezależnie od stanu, wieku, wykształcenia, każda z Was może czuć się zaproszona do domu Świętej Rodziny w Miedniewicach, gdzie przy stole siedzi najlepsza Matka i Gospodyni - Miriam, która zapewne każdego dnia gotowała pyszne potrawy dla Józefa i swojego Syna - Boga i już dziś zaprasza nas wszystkie w gościnę. Wraz z Maryją przy stole obecne będą w swoich relikwiach także święte i błogosławione kobiety z diecezji. W ich obecności i - jak ufamy - przy ich wstawiennictwie będziemy zawierzać siebie, a także swoje rodziny i wspólnoty Matce Matek.

Podobnie, jak w roku biegłym, tak i teraz zapraszamy wszystkie dziewczynki, kobiety, mamy, babcie, siostry zakonne, wdowy na II Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet, która będzie odbywała się pod hasłem: "Przy stole z Miriam". Tym razem spotkamy się o godz. 10 w sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie uroczysta Eucharystia odprawiona przez bp. Andrzeja F. Dziubę o godz. 15.

Również i tym razem na koniec Mszy św. dokonamy osobistego aktu oddania i zawierzenia wszystkich kobiet Maryi. Zanim każda z niewiast powierzy się Matce Jezusa, uroczyście zrobią to przedstawicielki różnych stanów: od uczennic, żon, matek, wdów, po siostry zakonne oraz dziewice i wdowy konsekrowane.

W programie pielgrzymki znajdą się także: świadectwa, konferencje s. Anny Marii Pudełko (o różnych domach Maryi) i o. Tomasza Nowaka, dominikanina, który wskaże drogę "Od nieświętej do Świętej Rodziny", niezwykłe prezenty-niespodzianki nawiązujące do hasła pielgrzymki i wspólna agapa, na której nie zabraknie pysznej zupy, bigosu, a nawet popcornu.

W nawiązaniu do I DPK, podczas której każda z uczestniczek otrzymała jabłko, zachęcamy wszystkie Panie do zabrania ze sobą (najlepiej upieczonej przez siebie) szarlotki. W ten sposób damy wyraz tego, że powierzone nam dary nie tylko nie zostały zmarnowane, ale pomnożone. Jadąc do domu Świętej Rodziny, w którym do stołu nakrywa i podaje Mata Boża, zabierzcie także ze sobą zdjęcie lub obraz ulubionej świętej, z którymi przejdziemy dróżkami Maryi, a także napisany na kartce przepis na Waszą ulubioną potrawę. Poza składnikami i sposobem wykonania, opatrzcie go także Waszym imieniem i nazwiskiem, a także parafią, z jakiej jesteście. Jeśli uda się zebrać wiele przepisów, na przyszłoroczną pielgrzymkę przygotujemy Diecezjalną Książkę Kucharską "Przepiśnik Miriam".

Mamy, zabierzcie swoje córki. Babcie, namówcie wnuczki. Siostry zakonne, przyjedźcie ze swoimi współsiostrami. Wdowy, przywieźcie swoje przyjaciółki. Uczennice, zachęćcie koleżanki. Niech każdy stan i zawód ma swoje reprezentantki. Naszą wspólną modlitwą i oddaniem zmieniajmy siebie, swoje rodziny, parafie i diecezje. Już dziś możemy Was zapewnić, że wspólne świętowanie Dnia Matki z Bogarodzicą będzie ucztą dla ducha i ciała.

Organizatorami II Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet są: Redakcja "Gościa Łowickiego" we współpracy z siostrami apostolinkami, sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach, Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach i Fundacją Pomocy Społecznej "Chodźmy Razem".

Poniżej szczegółowy program II Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet

9.30-10.00 - przyjazd uczestniczek

10.00-10.30 - powitanie i modlitwa przy relikwiach błogosławionych i świętych kobiet

10.30-11.15 - konferencja s. Anny Marii Pudełko: "W domach Maryi"

11.15-12.00 - świadectwa

12.00-13. 00 - konferencja o. Tomasza Nowaka OP: "Od nieświętej do Świętej Rodziny"

13.00-13.45 - rozdanie prezentów, przedstawienie i krótka przerwa.

13.45-14.40 - dróżki Maryi

14.40 - przygotowanie do Eucharystii

15.00 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby. Po Eucharystii zawierzenie kobiet Matce Bożej

16.30 - agapa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy