GN 3/2021 Archiwum

100 pasjonatów tańca

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w Skierniewicach odbyły się warsztaty taneczne.

Zajęcia, w których wzięło udział prawie 100 osób, odbywały się pod okiem Tomasza Ziółka, tancerza, choreografa i instruktora, który swoje umiejętności taneczne zdobywał w najlepszych szkołach na świecie - w Nowym Jorku, Paryżu i Londynie. Jako tancerz związany jest z Warszawskim Teatrem Tańca Sway, a telewidzowie mogą oglądać go w licznych programach TV.

Warsztaty zorganizowane przez skierniewicki MOK odbywały się w 3 grupach wiekowych. Najmłodsi (8-11 lat) ćwiczyli swoje umiejętności w tańcu jazzowym, nieco starsi (12-14 lat) poznawali tajniki modern jazzu, zaś najstarsza grupa (powyżej 15. roku życia) mierzyła się ze stylem lyrical jazz.

Dodatkową atrakcją była wystawa fotograficzna Katarzyny Banaszek pt. „Zamknięte w kadrze”. Autorka uwielbia fotografować tancerzy, a w swoich kadrach uwiecznia najlepszych artystów w Polsce.

11 maja MOK organizuje również Międzyszkolne Konfrontacje Taneczne „Mini Broadway Show”. Konkurs odbędzie się w 4 przedziałach wiekowych. Młodych tancerzy oceniać będzie 3-osobowe profesjonalne jury, a na najlepszych czekają nagrody i wyróżnienia. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału zarówno zespoły, jak i tancerzy solowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama