Nowy numer 33/2018 Archiwum

Prośba biskupa

Biskup łowicki Andrzej F. Dziuba poprosił diecezjan o modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży.

W niedzielę 3 maja w kościołach naszej diecezji została odczytana prośba biskupa ordynariusza, który wezwał wszystkich wiernych do modlitwy w intencji peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży - krzyża oraz ikony „Salus Populi Romani”.

Propozycją pasterza diecezji jest to, by w maju szczególnie otoczyć modlitwą wydarzenia, które rozpoczną się 29 sierpnia br. Przywołując liczne spotkania diecezjalne, poczynając od „Rio w Żyrardowie” w 2013 r., które przynoszą obfite owoce w postaci powrotu młodych ludzi do Boga i Kościoła, bp Andrzej F. Dziuba zwrócił uwagę na fakt, że Światowe Dni Młodzieży, obok ogromnego wyzwania logistycznego, będą nade wszystko wydarzeniem wiary. Dlatego też nieodzowna jest modlitwa wiernych, by stały się też świadectwem wobec świata.

Konkretnym wyrazem modlitwy ma być odmawiana w ramach nabożeństw majowych oficjalna modlitwa Światowych Dni Młodzieży. Prośba ta została skierowana także do zgromadzeń zakonnych, kół Żywego Różańca oraz wspólnot.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma