Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ćwierć wieku za sterem

Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa, został doceniony przez dziennik "Rzeczpospolita" tytułem Lidera Samorządu 25-lecia.

W kategorii gmin miejskich i wiejsko-miejskich burmistrz J.G. Kurek zajął drugie miejsce, tuż za burmistrzem Glinojecka Waldemarem Godlewskim. - W tym roku samorządy obchodzą 25-lecie odrodzenia w wolnej Polsce. Ale te 25 lat to nie tylko kartki z kalendarza, ale też piękne życiorysy i ciężka praca ludzi, którzy te kartki zapisywali - mówił Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas gali wręczenia nagród Lider Samorządu 25-lecia na Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie. Wyróżnienia przyznawane były osobom, które przez wiele lat szefują swoim gminom i miastom.

Lider Samorządu 25-lecia to tytuł dla samorządowców, którzy funkcję prezydenta, burmistrza lub wójta pełnili co najmniej cztery kadencje i swoimi działaniami przyczynili się do najdynamiczniejszego rozwoju swoich gmin i miast.

Najlepsi samorządowcy wybierani byli na podstawie ważnych wskaźników finansowych. Pod uwagę brany był wzrost dochodów i wydatków (w latach 1995-2013), wartość inwestycji w przeliczeniu na jednego mieszkańca (w latach 1995-2013), wartość pozyskanych funduszy UE (w latach 2006-2013) oraz zmiana zadłużenia (w latach 2001-2013). Dodatkowo sprawdzana była zmiana w liczbie ludności od 1995 roku. W ten sposób powstał ranking najdynamiczniej rozwijających się miast i gmin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama