Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dom długo wyczekiwany

Jeszcze w tym roku ruszą prace związane z dokończeniem budowy Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach przy ul. Nowobielańskiej.

Po prawie 20 latach od rozpoczęcia budowy już niedługo zostaną wznowione przy budowie siedziby DPS. Na niespełna 3000 mkw. powierzchni częściowo wybudowanego dwukondygnacyjnego budynku ma powstać obiekt dla 51 pensjonariuszy i 33 osób uczestniczących w Warsztatach Terapii Zajęciowej. W planach są pokoje jedno-, dwu- lub trzyosobowe. Podejmując się budowy, miasto chce skorzystać z doświadczeń powiatu buskiego, który prowadzi trzy samorządowe DPS-y. Urząd Miasta będzie się starał o dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

- Zgodnie z Ustawą o pomocy społecznej, taka dotacja może być udzielona - powiedział dla Radia Łódź Zbigniew Sawicki z UM Skierniewice. Wniosek był poprzedzony wnikliwą analizą demograficzną. - Pokazaliśmy, że potrzeba uruchomienia stacjonarnego Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach jest uzasadniona. Po pierwsze, takiej dużej placówki na terenie miasta i powiatu nie ma. Po drugie, dane statystyczne pokazują, że zapotrzebowanie na taki obiekt jest ogromne - tłumaczył Z. Sawicki.

Inwestycja realizowana byłaby w cyklu dwuletnim. W tym roku w budżecie zapisano na ten cel 1 mln zł. Miasto chce zwiększyć tę kwotę do 4, a nawet 5 mln zł.

Warto dodać, że obecnie osoby wymagające umieszczenia w DPS kierowane są do placówek poza Skierniewicami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama