Nowy numer 25/2018 Archiwum

Lifting razy dwa

W Płyćwi należącej do parafii św. Stanisława w Godzianowie odbyło się nabożeństwo majowe przy dwóch odrestaurowanych kapliczkach.

W modlitwie uczestniczyła spora grupa parafian wraz z ks. Wiesławem Kosińskim, proboszczem. Pierwsza z kapliczek, pochodząca z 1941 r. i znajdująca się na pograniczu Płyćwi i Godzianowa, po remoncie została wzbogacona wizerunkami Świętej Rodziny, by stanowiła wzór dla wszystkich rodzin, św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, św. Izydora Oracza, patrona rolników, oraz św. Agaty, chroniącej domostwa i pola od klęsk żywiołowych. Druga, zbudowana w 1979 r., jest dedykowana Matce Bożej Królowej Polski jako wotum wdzięczności za nawiedzenie miejscowości w kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i za dar rozpoczętego pontyfikatu oraz I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Odnowienia dokonano w 35. rocznicę jej wzniesienia, a także jako podziękowanie za kanonizację Jana Pawła II. Podczas modlitw przy pierwszej kapliczce czciciele Maryi odmówili dziesiątkę Różańca i zaśpiewali kilka pieśni, po których procesyjnie z krzyżem i flagami przeszli do drugiej. Tam modlono się Litanią Loretańską, po której podziękowano wykonawcom i sponsorom za renowację. Modlitewne spotkanie zakończył Apel Jasnogórski. Każdy z uczestników modlitwy otrzymał pamiątkową kartę z odnowionymi kapliczkami oraz garść cukierków.

  Jedna z kapliczek została wzbogacona wizerunkami świętych
Maciej Białkowski
  Odnowienie drugiej było formą podziękowania za kanonizację Jana Pawła II
Maciej Białkowski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma