Nowy numer 42/2020 Archiwum

Lifting razy dwa

W Płyćwi należącej do parafii św. Stanisława w Godzianowie odbyło się nabożeństwo majowe przy dwóch odrestaurowanych kapliczkach.

W modlitwie uczestniczyła spora grupa parafian wraz z ks. Wiesławem Kosińskim, proboszczem. Pierwsza z kapliczek, pochodząca z 1941 r. i znajdująca się na pograniczu Płyćwi i Godzianowa, po remoncie została wzbogacona wizerunkami Świętej Rodziny, by stanowiła wzór dla wszystkich rodzin, św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, św. Izydora Oracza, patrona rolników, oraz św. Agaty, chroniącej domostwa i pola od klęsk żywiołowych. Druga, zbudowana w 1979 r., jest dedykowana Matce Bożej Królowej Polski jako wotum wdzięczności za nawiedzenie miejscowości w kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i za dar rozpoczętego pontyfikatu oraz I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Odnowienia dokonano w 35. rocznicę jej wzniesienia, a także jako podziękowanie za kanonizację Jana Pawła II. Podczas modlitw przy pierwszej kapliczce czciciele Maryi odmówili dziesiątkę Różańca i zaśpiewali kilka pieśni, po których procesyjnie z krzyżem i flagami przeszli do drugiej. Tam modlono się Litanią Loretańską, po której podziękowano wykonawcom i sponsorom za renowację. Modlitewne spotkanie zakończył Apel Jasnogórski. Każdy z uczestników modlitwy otrzymał pamiątkową kartę z odnowionymi kapliczkami oraz garść cukierków.

Jedna z kapliczek została wzbogacona wizerunkami świętych   Jedna z kapliczek została wzbogacona wizerunkami świętych
Maciej Białkowski
Odnowienie drugiej było formą podziękowania za kanonizację Jana Pawła II   Odnowienie drugiej było formą podziękowania za kanonizację Jana Pawła II
Maciej Białkowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama