Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zabawa z... amnestią

W miastach diecezji łowickiej obchodzony jest XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

To impreza, którą co roku między 8 a 15 maja organizuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, aby promować czytelnictwo i biblioteki. Nie inaczej jest w tym roku. Placówki w wielu miejscowościach organizowały spotkania z pisarzami, aktorami i artystami, przygotowywały konkursy, promocje książek i inne atrakcje.

Pracownicy biblioteki w Łęczycy, obok spotkań autorskich, przygotowali dla mieszkańców na spacer po mieście, a w nocy z 15 na 16 maja odbędzie się "Sportowa noc w bibliotece" dla dzieci i młodzieży, którą poprowadzi Dariusz Rekosz, autor książek dla najmłodszych. Ta sama placówka między 8 a 15 maja ogłosiła amnestię dla czytelników – umorzenie kar dla przetrzymujących książki.

W Łowiczu w ramach obchodzonego Tygodnia Bibliotek odbyły się spotkania autorskie z takimi pisarzami, jak Rafał Witek, Paweł Wakuła czy Zbigniew Kostrzewa, a także z aktorem Waldemarem Presią. Odbyła się też lekcja biblioteczna "Loviciana źródłem wiedzy o Łowiczu".

Również skierniewiczanie nie mogli narzekać na brak atrakcji. Pracownicy bibliotek zaprosili ich na wernisaż wystawy fotografii i pamiątek ślubnych z lat 1905-1989 "Ach, co to był za ślub", wykład  Agnieszki Niewiadomskiej "Bądź wyjątkowa, bądź sobą" i spotkania z autorami. Dzieci brały udział w zajęciach artystycznych, a także spotkaniach z twórcami książek dla najmłodszych. Dla pasjonatów teatru przygotowano spektakle poetycko-muzyczne (z udziałem Teresy Makarskiej, Włodzimierza Galickiego oraz Piotra Barona) i teatralne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama