Nowy numer 33/2018 Archiwum

Refleksje małych pielgrzymów

Tegoroczna grupa dzieci komunijnych z SP nr 9 w Skierniewicach wraz z ks. opiekunem i katechetkami wyruszyła na autokarową pielgrzymkę do Loretto.

Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej jest położone w malowniczej okolicy Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, niedaleko Wyszkowa. Leśna cisza, cichy szmer wód Liwca wprowadził małych pielgrzymów w atmosferę modlitwy. Można tu spotkać Boga - przez pośrednictwo Maryi. Dzieci uczestniczyły we Mszy św., której przewodniczył ks. Jarosław Łękarski z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach. Pielgrzymka miała charakter dziękczynny, ale i błagalny. Drugoklasiści modlili się do Matki Bożej o potrzebne łaski dla siebie i swoich rodzin. Uczniowie wypraszali zdrowie dla siebie, swoich rodziców i dziadków, a także prosili o to, aby Pan Jezus pomagał im stawać się coraz lepszymi.

– Cieszę się, że mogłem tam pojechać. Było fajnie i wzruszająco. Do Mszy św. służyłem w albie komunijnej i po raz szósty w życiu przyjąłem do serca Pana Jezusa. Wiem, że z Nim łatwiej być dobrym. Kiedy czegoś mi się nie chce albo mam ochotę na coś głupiego, proszę Jezusa, żeby mi pomógł – mówi Maksymilian. Zadowolona z pielgrzymki była także Amelka. – Fajnie jest pojechać do jakiegoś innego kościoła i móc tam przyjąć Pana Jezusa. Przyjmowanie Go daje dużo radości. Kiedy mam Go w sercu, nie czuję się sama – mówi.

W pielgrzymce wraz z drugoklasistami uczestniczyły także ich rodziny, wśród których większość stanowili dziadkowie. – Kiedy patrzę na radość tych dzieci z faktu przyjmowania Komunii św., robię sobie rachunek sumienia. My, dorośli, często zapominamy, jak ważne jest to spotkanie. Wzruszenie wnuków na nowo porusza też nasze serca – przyznaje dziadek Maksa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma