Nowy numer 3/2021 Archiwum

Czas na zmiany

Łódź i Warszawa za B. Komorowskim, ale Łódzkie i Mazowieckie poparły A. Dudę.

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki II tury wyborów prezydenckich. Najdłużej oczekiwaliśmy na wyniki z dużych miast. Ostatecznie okazało się, że 51,55 proc. ważnych głosów oddano na Andrzeja Dudę i on zostanie nowym prezydentem Polski.

Mieszkańcy Łodzi i Warszawy zdecydowanie poparli urzędującego prezydenta. B. Komorowski uzyskał - odpowiednio - 61 i i 59,44 proc. głosów. Jednak ogólnie w województwach łódzkim i mazowieckim lepszy wynik osiągnął A. Duda. Głosowało na niego 53,75 proc. wyborców z Łódzkiego i 53,57 proc. z Mazowieckiego.

W diecezji łowickiej kandydat PiS wygrał zdecydowanie. O ile w Żyrardowie, Głownie i Skierniewicach - tak, jak w I turze - lepszy był B. Komorowski, to w pozostałych miastach regionu oraz okręgach wiejskich A. Duda zdystansował rywala.

Poparcie dla niego powyżej 70 proc. w poszczególnych gminach nie było rzadkością. Frekwencja w obu województwach była wyższa od krajowej. W Łódzkiem - 56,98 proc., a w Mazowieckiem - nawet 61,58 proc., przy średniej w Polsce wynoszącej 55,34 proc.

W naszym rejonie nie było rażących przypadków naruszenia ciszy wyborczej.

Maciej Małecki, poseł na Sejm RP   Maciej Małecki, poseł na Sejm RP
Archiwum Biura Poselskiego Macieja Małeckiego
Uważnie śledzący wydarzenia kampanii wyborczej zauważyli, że A. Duda chętnie odwiedzał Sochaczew.

Mieszkaniec tego miasta, poseł PiS Maciej Małecki w swoim komentarzu dla Czytelników "Gościa Łowickiego" napisał: "Zwycięstwo dr. Andrzeja Dudy to ogromny sukces Polski. Od dziś zaczynamy zmianę w naszym kraju. Znam Andrzeja Dudę i wiem, że będzie prezydentem dialogu i porozumienia, że będzie prezydentem, który szanuje wszystkich Polaków. Dzięki Andrzejowi Dudzie Kancelaria Prezydenta zostanie otwarta dla zwykłych ludzi.

Podkreślam, że Andrzej Duda odniósł bezapelacyjne zwycięstwo przy wysokiej frekwencji. To kolejny mocny sygnał zmian w Polsce. Najwyższy czas skończyć z dzieleniem Polaków. Jesteśmy jednym Narodem, pod jedną biało-czerwoną flagą. Andrzej Duda głęboko wierzy, że jesteśmy w stanie odbudować wspólnotę. Prezydent Andrzej Duda to dobra zmiana dla milionów Polaków.

Cieszę się, że ważne miejsce na trasie zwycięskiej kampanii Andrzeja Dudy zajął Sochaczew. To w Sochaczewie prezydent zaczynał objazd Polski. To Sochaczew wybrał na pierwszą wizytę po zwycięstwie w pierwszej turze. Tłumy mieszkańców przyjęły go entuzjastycznie. Z serca za to Państwu dziękuję. Dziękuję też wszystkim, którzy angażowali się w kampanię Andrzeja Dudy. Dziękuję każdej i każdemu z Was. Dalecy jesteśmy od triumfalizmu. Nie otwieramy szampana, bo przed nami ciężka praca".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama