Od złożenia kwiatów przed tablicą pamiątkową przy ul. Grunwaldzkiej w Kutnie, poświęconą bohaterskim żołnierzom 37 pp, rozpoczęły się obchody święta pułkowego.
- Corocznie od 33 lat spotykamy pod tablicą tradycyjnie 26 maja. Przez wiele lat byli z nami liczni weterani 37 pp, niestety kolejno odchodzili na wieczną chwałę. Dzisiaj są z nami już tylko ich rodziny oraz wszyscy ci, którym pamięć o kutnowskim pułku piechoty jest bliska sercu. Dziś obchodzimy 95. rocznicę zwycięskiej bitwy pod Żukowcem, która odbyła się w 1920 r., podczas wojny z bolszewikami - mówiła Bożena Gajewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, która - w imieniu Zarządu TPZK, Liceum Ogólnokształcącego Płockiego Uniwersytetu Ludowego, Stowarzyszenia Historycznego "Pułk 37" i Muzeum Regionalnego w Kutnie - powitała wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie i przybyli na uroczystość XXXIII Święta Pułkowego 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. księcia Józefa Poniatowskiego.
W uroczystości brali udział: Krąg Rodzin Wojskowych 37 pp, członkowie Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie, który objął honorowym patronatem uroczystość, przedstawiciele władz powiatowych i miejskich, komendanci policji, straży pożarnej, żołnierze 3 Regionalnej Bazy Logistycznej Skład Kutno, delegacje muzeów w Kutnie i Krośniewicach, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, harcerze ZHP, Grupa Operacyjna "Bzura 39" z Żychlina, Stowarzyszenie "Clonovia". Była też młodzież szkolna z powiatu kutnowskiego. Szczególnie powitano delegacje dwóch szkół, w których dzieje pułku i kultywowanie pamięci o nim są bliskie - Szkoły Podstawowej im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Szczycie k. Oporowa i Szkoły Podstawowej im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty z Pleckiej Dąbrowy.
Druga część święta pułkowego odbyła się w Dworku Modrzewiowym, gdzie zostały wręczone pamiątkowe odznaki 37 pp. Otrzymali je regionalista Andrzej Olewnik, dyrektor I LO PUL dr Remigiusz Wiśniewski, regionalista i muzealnik Grzegorz Skrzynecki oraz seniorski Krąg Dębowego Liścia Komendy ZHP w Kutnie.
Wręczono także medale pamiątkowe 37 pp. Otrzymali je: Zbigniew Wdowiak, przewodniczący Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie, nauczycielka historii w I LO PUL Grażyna Grobelska, pasjonat 37 pp z Opola mjr Gabriel Sędkowski, regionalista i kolekcjoner pamiątek po 37 pp Marek Wójkowski.
Mjr Sędkowski przedstawił prezentację i opowiadał o drodze bojowej 37 pp. Zebrani długo jeszcze rozmawiali o żołnierzach 37 pp, szczególnie interesujące były opowieści dzieci wojskowych pułku.
Wszyscy obecni mieli niepowtarzalną okazję dotknąć i obejrzeć dokładnie replikę sztandaru 37 pp, którego oryginału nie odnaleziono (został zakopany podczas kampanii wrześniowej), a także innych pamiątek po pułku, prezentowanych przez Muzeum Regionalne w Kutnie i Stowarzyszenie "Pułk 37".