Nowy numer 3/2021 Archiwum

Święto Młodości

Salezjanie obchodzą 200. urodziny ks. Bosko. W związku z tym w Żyrardowie w najbliższą sobotę odbędzie się festyn.

Rodzina Salezjańska z Żyrardowa świętowanie jubileuszu 200. urodzin ks. Jana Bosko - założyciela zgromadzeń salezjańskich - rozpoczęła już 1 lutego.

Wydarzeniem inaugurującym było widowisko "Poznaj księdza Bosko” w Centrum Kultury w Żyrardowie. Kolejnym etapem wspólnego świętowania była kwietniowa konferencja dla nauczycieli i wychowawców

Kulminacją obchodów jubileuszu będzie Święto Młodości, które jest organizowane co roku przez Oratorium im. św. Jana Bosko w Żyrardowie. W tym roku będzie miało szczególny charakter. Odbędzie się 6 czerwca w formie festynu dla dzieci, młodzieży i dorosłych na boisku przy oratorium.

Od 10.00 do 14.00 przewidziano konkurencje z nagrodami, tańce integracyjne, malowanie twarzy i kreatywne stoiska. Potem trwać będą zmagania sportowe. O 18.00 organizatorzy zapraszają na wspólne bicie rekordu w tańcu kowbojskim. Na koniec festynu, o 19.00, wystąpi kabaret "Świerszczychrząszcz". Wstęp jest bezpłatny.

Patronat honorowy nad obchodami objęli: ordynariusz łowicki bp Andrzej Franciszek Dziuba, inspektor Inspektorii Warszawskiej Towarzystwa Salezjańskiego ks. Andrzej Wujek i prezydent Żyrardowa Wojciech Jasiński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama