Świętowanie Bożego Ciała w Łowiczu nie kończy się na procesji. Tuż po niej rozpoczęła się parada pasiaków.
To ukłon w stronę turystów, a zarazem promocja miasta i regionu. Przemarsz osób ubranych w łowicki strój ludowy poprowadziła bryczka. Zasiedli w niej burmistrz Krzysztof Jan Kaliński, przewodniczący Rady Miasta Michał Trzoska oraz zwycięzcy tegorocznych wyborów na Księżankę i Księżaka Roku, czyli Martyna Kuś i Wiktor Dzik. Tuż za nimi podążała kapela ludowa. Rozśpiewana grupa dotarła na Nowy Rynek, gdzie na scenie burmistrz Kaliński otworzył Festiwal Księżaków.
Przyznano również nagrody dla osób, które najlepiej zaprezentowały się w strojach łowickich. Jury doceniło Aleksandrę i Piotra Kapustów, przyznając im I miejsce. II przypadło gościom z Bydgoszczy - delegacji Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Bydgoska". Kolejne nagrody przypadły dzieciom. III miejsce zajęło rodzeństwo - Weronika i Wojciech Sawiccy, a wyróżnienie bliźniaczki - Julia i Jolanta Tadeusiak.
Państwo Kapustowie nie dość, że uczestniczyli w procesji, a później w paradzie, to jeszcze zatańczyli na scenie. Są członkami Zespołu Folklorystycznego "Masovia", który rozpoczął prezentację tańców i zwyczajów łowickich. Wystąpiły również inne zespoły ludowe: dziecięcy - "Koderki", śpiewaczy - "Ksinzoki", oraz pieśni i tańca - "Blichowiacy" i "Boczki Chełmońskie".
Występom towarzyszyły stoiska rękodzielnicze. Odbywały się również bezpłatne warsztaty ludowe. Kilkaset metrów dalej tłum łowiczan i przyjezdnych przemieszczał się ul. Starzyńskiego w stronę wesołego miasteczka. Wzdłuż ulicy rozstawione były stragany, nazywane przez miejscowych bobikami.