Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Impuls do stolicy

Koleje Mazowieckie wzbogaciły tabor o nowoczesne Impulsy, które wyjechały na trasę Warszawa-Skierniewice.

Nowe pociągi zostały wyprodukowane dla Kolei Mazowieckich przez nowosądecki Newag. Składy już wożą pasażerów na trasie Warszawa-Skierniewice. W każdym z nowo kupionych Impulsów jest 206 miejsc siedzących oraz 325 stojących. Są w nich także miejsca i toalety dla osób niepełnosprawnych i rodziców z małymi dziećmi, gdzie zamontowano przewijaki. Pociągi wyposażone są także w klimatyzację, Wi-Fi, system informacji pasażerskiej oraz intercom. Jest też znacznie więcej miejsca na bagaż.

12 nowych pociągów kosztowało 257 mln zł, z czego 82 mln to pieniądze Unii Europejskiej.

Impulsy to pierwsze pociągi polskiej produkcji w pełni zgodne z Technicznymi Spe­cy­fi­ka­cjami Inte­ro­pe­racyjności, spełniające najnowsze, restrykcyjne przepisy obowiązujące w UE. Pociągi będą mogły rozwijać prędkość do 160 km/h.

– Wsiadając do pociągu, poczułam, że wreszcie ktoś o nas pomyślał. Wagon jest wygodny, przestrzenny i supernowoczesny. Teraz podróż może być przyjemnością, a nie drogą przez mękę – chwali Monika Górecka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma