GN 3/2021 Archiwum

Nowi proboszczowie

Zmiany personalne księży w diecezji łowickiej.

Kanclerz kurii łowickiej ks. dr Stanisław Plichta wręczył dzisiaj księżom dziekanom dekrety kierujące kapłanów do pracy duszpasterskiej. Osiem parafii będzie miało nowych proboszczów. Związane jest to głównie z przejściem czterech księży na emeryturę.

M.in. nowym proboszczem parafii św. Wawrzyńca w Kutnie został ks. dr Jerzy Swędrowski, dotychczasowy proboszcz parafii św. Mikołaja w Bąkowie. Ks. Swędrowski obejmie także funkcję dziekana kutnowskiego dekanatu św. Wawrzyńca.

Pięciu księży zostało administratorami parafii. Obejmą oni parafie w Bąkowie, Boguszycach, Grzymkowicach-Bykach, Rdutowie i Tumie.

- Administrator ma te same uprawnienia, co proboszcz. W naszej diecezji zostaje nim ksiądz bezpośrednio po wikariacie. Zdobywa niezbędne doświadczenie. Dekret mianujący go proboszczem otrzymuje po zdaniu egzaminu proboszczowskiego. Odbywa się on zazwyczaj po roku od objęcia parafii - wyjaśnia kanclerz Plichta.

TUTAJ szczegółowe zmiany personalne księży w diecezji łowickiej, obejmujące również wikariuszy. Przeprowadzki kapłanów zaplanowane są na koniec czerwca.

Dla przypomnienia jeszcze w maju ks. Jacek Marciniak został zwolniony z urzędu proboszcza parafii Zwiastowania NMP i św. Barbary w Pleckiej Dąbrowie i mianowany proboszczem parafii św. Stanisława, Bp. i M. w Grabowie. Administratorem parafii w Pleckiej Dąbrowie został ks. Robert Lejwoda, wikariusz parafii Narodzenia NMP w Sochaczewie. Nowym wikariuszem tej parafii został ks.Cezary Porada, zwolniony z urzędu wikariusza parafii Błogosławionych Męczenników Kutnowskich Ks. Michała Woźniaka i Ks. Michała Oziębłowskiego w Kutnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama