Nowy numer 33/2018 Archiwum

Koncertowo w izbie

W rodzinnym domu Maklakiewiczów w Mszczonowie znów zabrzmiała muzyka.

Minęło zaledwie kilka miesięcy, od kiedy w Izbie pamięci Rodziny Maklakiewiczów prowadzone są zajęcia umuzykalniające. Projekt, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rozpoczął się w lutym tego roku. Jednostką samorządową, która jest odpowiedzialna za jego realizację, jest Gminne Centrum Informacji. W lekcjach odbywających się w domu najsłynniejszego rodu Mszczonowa, który od zawsze rozbrzmiewał muzyką, uczestniczy przeszło 50 osób.

Kursanci w krótkim okresie zdobyli  umiejętności, które pozwoliły im wziąć udział w pierwszym oficjalnym koncercie. Pierwszy występ odbył się przed miejscowymi pasjonatami muzyki oraz krewnymi i znajomymi. Uczestniczyło w nim 27 adeptów zajęć umuzykalniających. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali grę na: gitarze, pianinie, keyboardzie, akordeonie, perkusji, saksofonie i dzwonkach chromatycznych. Najmłodszy z występujących miał 5 lat. Koncert poprowadziła Dagmara Bednarek. Publiczność, artystów, a także gościa honorowego - przewodniczącą gminnej Komisji Oświaty Barbarę Gryglewską - oficjalnie powitała dyrektor GCI Beata Sznajder. Koncert zakończony został gościnnym występem rodzeństwa Aleksandry i Bartłomieja Marczaków z Osuchowa.

Kolejny koncert, w którym wystąpią uczestnicy projektu, odbędzie się w okresie bożonarodzeniowym (kolędy i pastorałki). Wówczas salą koncertową będzie kościół pw. Świętego Jana Chrzciciela, w którym przed laty senior rodu Maklakiewiczów był organistą.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma