Nowy numer 25/2018 Archiwum

Z Bossem w koloratce

Ministranci i bielanki ze Skierniewic pod czujnym okiem ks. Łukasza Cukierta odpoczywali w Zakopanem.

Parafia św. Jakuba w Skierniewicach zorganizowała w górach obóz wakacyjny dla dzieci i młodzieży. Uczestnikami wyjazdu byli ministranci, bielanki oraz ich rodzeństwo. Opiekę nad 46-osobową grupą uczestników, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, sprawował ks. Cukiert, wikariusz parafii, wspierany przez trzy osoby dorosłe.

Poza chodzeniem po górach i czynnym odpoczynkiem, realizowano także program duchowy. Każdy dzień rozpoczynała Msza święta. Nie zapominano także o modlitwie w ciągu dnia i przy posiłkach, a także o śpiewaniu pieśni religijnych. Uczestnicy zapoznawali się także z postacią św. Jana Pawła II, odwiedzali miejsca związane z papieżem Polakiem. Na szlaku obozu znalazły się m.in. Wadowice, w których po modlitwie w kościele parafialnym zwiedzano Muzeum - Dom Rodzinny Jana Pawła II. Później obowiązkowo każdy skosztował papieskich kremówek. W kolejnych dniach uczestnicy obozu nawiedzili m.in. sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr i sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, a w drodze powrotnej - Centrum Jana Pawła II i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Z 7-dniowego odpoczynku w pamięci uczestników zostały także wycieczka do Morskiego Oka, wjazd kolejką na Gubałówkę, ponad 2-godzinny spływ Dunajcem, a także wodne szaleństwo w termach w Szaflarach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma