Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Redaktor wydania

Gdy w mediach pojawia się informacja o strażnikach miejskich, zazwyczaj ukazuje ich w niekorzystnym świetle. Funkcjonariusze tej formacji z Łodzi łamią ten stereotyp.

Jakby na przekór, od kilku lat pielgrzymują do różnych sanktuariów maryjnych w Polsce. Wyjątkowość ich pielgrzymowania polega na tym, że biegną bez przerwy – w dzień i w nocy. W tym roku 41 strażników, ich przyjaciele i obsługa pobiegli aż do... Watykanu. Po co to robią? O tym na ss. IV–V.
Na początku wakacji diecezję łowicką przemierza inna pielgrzymka. W sposób tradycyjny, czyli pieszo. Tą samą drogą, którą przed 120 laty przeszedł bł. Honorat Koźmiński (s. VII). Zorganizować parafialny festyn nie jest tak łatwo. Czasami wysiłek organizatorów nie idzie w parze z efektami. Wygląda na to, że w Giżycach znaleźli na to sposób (s. III).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma