Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Obietnice pani premier

Wizyta Ewy Kopacz w Łódzkiem. W Skierniewicach powstanie Narodowe Centrum Ogrodnictwa?

Szefowa polskiego rządu kontynuuje podróż pociągiem po Polsce. W poniedziałek 13 lipca przed południem dotarła do Skierniewic. Odwiedziła Instytut Ogrodnictwa. Podczas spotkania z dziennikarzami zapowiedziała utworzenie na bazie instytutu Narodowego Centrum Ogrodnictwa. Byłoby to zgodne z oczekiwaniami szefostwa instytucji, której podwaliny w latach 50. ub. wieku stworzył prof. Szczepan Pieniążek. Dziś, żeby instytut był konkurencyjny, potrzebuje solidnego wsparcia finansowanego.

- Instytut Ogrodnictwa to wyjątkowe miejsce. Może się pochwalić dużą popularnością, nie tylko w Europie, ale i na świecie - mówiła premier i zapowiedziała, że podczas wtorkowego wyjazdowego posiedzenia Rady Ministrów w Łodzi rząd przyjmie dwa wieloletnie programy związane z ogrodnictwem za 143 mln zł, z czego część trafi do Skierniewic. Podczas tego posiedzenia prawdopodobnie zostanie ogłoszony Krajowy Program Budowy Dróg Krajowych i Autostrad. W jego ramach ma być wybudowana m.in. trasa S14, czyli zachodnia obwodnica Łodzi.

Po południu premier Kopacz była już w Łodzi. Spotkała się z ekspertami ds. polityki zdrowotnej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Oprócz szefostwa łódzkiej placówki, w spotkaniu uczestniczyły władze Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Według E. Kopacz, oba centra mogą liczyć na rządowe dofinansowanie. Warunkiem jest wprowadzenie planu naprawczego. Pieniądze mają być przekazane jeszcze w tym roku.

Premier Kopacz wspólnie z wicepremierami Tomaszem Siemoniakiem i Januszem Piechocińskim odwiedzili Wojskowe Zakłady Lotnicze. Zdaniem szefowej rządu, ostatnie decyzje dotyczące zakupów śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii korzystnie odbiją się na sytuacji firmy, która i tak jest dobra, czego dowodem jest prawie 30-milionowy zysk netto w 2014 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma