Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wandale zniszczyli groby

Nieznani sprawcy zdewastowali 15 nagrobków na cmentarzu w Białej Rawskiej.

Do pierwszych aktów wandalizmu doszło prawdopodobnie w pierwszy lipcowy weekend. W niedzielę 5 lipca policja została poinformowana o 4 zniszczonych grobach. W następny weekend tych zniszczeń było więcej. W sumie policjanci ujawnili na cmentarzu 15 zdemolowanych nagrobków. Straty wycenili na ok. 16,5 tys. zł.

Zdaniem nadkom. Karoliny Sokołowskiej z KPP w Rawie Mazowieckiej, nie ma żadnych przesłanek świadczących o tym, że było to niszczenie miejsca kultu religijnego. Sprawa traktowana jest jako akt wandalizmu podlegający pod art. 288 Kodeksu karnego, mówiący o zniszczeniu mienia. Sprawcom grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma