Nowy numer 38/2023 Archiwum

Biskupie zaproszenie

Specjalne zaproszenie do młodzieży na ŁPPM napisał bp Andrzej F. Dziuba.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba do wszystkich młodych skierował specjalne zaproszenie na jubileuszową ŁPPM, wyruszającą z Łowicza 6 sierpnia na Jasną Górę. List, na prośbę ordynariusza, dotarł do wszystkich parafii. Poniżej jego fragment:

„Tegoroczna XX Pielgrzymka jest dla nas motywem wielkiej wdzięczności i radosnego uwielbienia za wszystkie dary łaski, które Bóg hojnie rozlewał na łowickich pątników podczas tych wszystkich lat. Jest to też pełna wdzięczności pamięć o tych, dzięki którym zaistniała i mogła rozwijać się nasza młodzieżowa pielgrzymka. Dziękujemy szczególnie Ks. Biskupowi Seniorowi Alojzemu Orszulikowi, który był inicjatorem naszej pielgrzymki. Dziękujemy Księżom Przewodnikom, którzy z takim oddaniem troszczyli się przez te lata o rozwój duchowy i bezpieczeństwo na pielgrzymich szlakach.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i poszczególnym służbom za ich posługę, świadectwo wiary i czynnej miłości. Dziękujemy wszystkim sponsorom, ofiarodawcom, że przez te lata wspieracie nas, byśmy mogli dobrze i bezpiecznie iść do Częstochowy.  Naszą wdzięczność kieruję do tych wszystkich, którzy na trasie pielgrzymki podejmują nas obiadem, posiłkiem, noclegiem, bo kiedy do was przychodzimy, czujemy się jak u siebie w domu. Bardzo jestem wdzięczny za gest przyjaźni kapłańskiej dla pielgrzymów szczególnie ze strony Księży Proboszczów i ich parafian na trasie pielgrzymki.  Dziękujemy wszystkim pątnikom, którzy z wiernością przez wiele lat budowali tradycję i rodzinny klimat naszej pielgrzymkowej wspólnoty.

Hasłem naszego pielgrzymowania są słowa z Góry Błogosławieństw, gdzie Chrystus mówi: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą" (Mt 5,8). Czyste serce to oznaka człowieka, dzięki któremu odkrywamy Boga, będącego Miłością (por. 1J 4,8). Dziś potrzeba nam autentyczności i prawdy, abyśmy byli widocznym znakiem sprzeciwu wobec tego, co jest manipulacją, malwersacją i nieuczciwością wielu, którzy zapomnieli o Bogu. Dziś potrzeba, abyśmy byli świadkami, którzy dają świadectwo własnym życiem o umiłowaniu Boga.

Nasza ojczyzna przygotowuje się do wielkich wydarzeń, które będą miały miejsce w przyszłym roku. Do 1050. rocznicy chrztu Polski, do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 roku, a w naszej diecezji - do nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które rozpocznie się jesienią 2016 roku.

Papież Franciszek w tegorocznym orędziu do młodych, pisząc o zaproszeniu Chrystusa do spotkania z człowiekiem, zwraca uwagę, że jest ono skierowane do każdego z nas, niezależnie od miejsca i sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Wystarczy tylko »podjąć decyzję, by być gotowymi na spotkanie z Jezusem, na szukanie Go nieustannie każdego dnia« (nr 3). 
Ufam, że wielu z pośród Was podejmie ten radosny trud pielgrzymowania. Nie bójcie się dawać świadectwa swojego przywiązania do Jezusa i Jego Matki. Na czas podejmowania decyzji i przygotowań do pielgrzymki wszystkim z serca błogosławię".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast