Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Niszczycielskie burze

Trwa usuwanie skutków nawałnicy, jaka przeszła nad woj. łódzkim i mazowieckim.

Burze, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu i silny wiatr, wyrządziły wiele szkód, których usuwanie może potrwać jeszcze kilka dni. W gminach Piątek, Łęczyca, Daszyna, Witonia łącznie zostało zerwanych lub uszkodzonych 11 dachów, a dwa budynki uległy całkowitemu zniszczeniu. Podczas nawałnicy poszkodowane zostały także 3 osoby z gminy Piątek. Zerwane zostały także linie energetyczne. Uszkodzeniu uległo kilka samochodów, a także nagrobki na cmentarzu przy ul. Kaliskiej. Burze wyrządziły także szkody w uprawach rolnych i sadach.

Połamane drzewa zablokowały na około godziny pas wolny na autostradzie A1 w miejscowości Krzyżanów w stronę Łodzi. DK nr 14 w Głownie była nieprzejezdna przez około godziny w obu kierunkach. Tam również drzewo przewróciło się na samochód. Do dziś strażacy z województwa odnotowali ponad 350 zdarzeń związanych z burzą.

W gminie Bielawy doszło do uszkodzenia dachów w około 30 gospodarstwach. Nawałnica całkowicie zerwała pokrycie dachowe na bielawskim Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego. Wiatr uszkodził także dach na strażnicy OSP w Chruślinie oraz w kilku budynkach mieszkalnych.

Wiele szkód wyrządziły burze także w powiecie żyrardowskim, w którym wielu mieszkańców nadal pozbawionych jest prądu. Silny wiatr siał spustoszenie na cmentarzu, na którym upadające drzewa zniszczyły nagrobki. Powalone drzewa przy kościele Matki Bożej Pocieszenia zniszczyły 4 samochody. Do chwili obecnej świątynia pozbawiona jest prądu. Nawałnica uszkodziła także jedną z wieżyczek na budynku parafialnym.

W Łowiczu na cmentarzu katedralnym po wichurze stwierdzono uszkodzenia kilkudziesięciu nagrobków. W głównej alei jeden grobowiec został całkowicie zniszczony przez drzewo wyrwane z korzeniami.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma