Nowy numer 38/2023 Archiwum

Studnia za pralkę

W wielu parafiach trwa zbiórka starego, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Wybudowana studnia w Czadzie, wykończona szkoła w Demokratycznej Republice Konga, wsparcie dla sierocińca w Zambii - to projekty już zrealizowane przez Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". Pieniądze na wspomniane dzieła pochodzą ze zbiórek zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Dzięki zepsutym i niepotrzebnym pralkom, odkurzaczom, telewizorom, kuchenkom, drukarkom i komputerom itp. przekazanym stowarzyszeniu, można nieść pomoc misjom. Dzięki niej ktoś na końcu świata będzie mógł się uczyć czy mieć dostęp do pitnej wody. Zbiórki prowadzone są cyklicznie od 2012 r. w większości diecezji w Polsce.

Ich logistyką i techniczną stroną zajmuje się, w imieniu stowarzyszenia, wyspecjalizowana firma Green Office Ecologic Sp. z o.o.

Zużyty sprzęt zbierany jest m.in. w najmłodszej skierniewickiej parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Można go dostarczać do 24 lipca w godz. 17-18. Miejscem składowania jest blaszany garaż, na którego drzwiach umieszczona jest kartka z informacją o zbiórce.

- Kiedy usłyszałam, że mój stary, zepsuty komputer może komuś pomóc, nawet przez chwilę się nie wahałam i przyniosłam go do parafii. W domu zajmował tylko miejsce. Fakt, że oddając go, mogę zrobić coś dobrego, bardzo mnie ucieszył. Oby więcej takich akcji - mówi pani Marta, parafianka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast