Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Z Bożym AC

Dziś po każdej Mszy św. w większości parafii święcono samochody i jednoślady.

Po Mszach świętych, podczas których kapłani odmawiali modlitwy za kierowców, przed kościołami święcono pojazdy. Kierowcy, którzy swoimi samochodami podjeżdżali pod świątynie, otrzymywali także obrazki ze św. Krzysztofem, opatrzone modlitwą za kierowców. Ofiary składane przy okazji poświęcenia pojazdów zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Duszpasterze, zachęcając do święcenia pojazdów, przekonywali, że najskuteczniejsze jest Boże autocasco.

- Za każdym razem, gdy wsiadam do auta, proszę św. Krzysztofa, by czuwał nade mną, bym bezpiecznie mógł dotrzeć do celu podróży i bym nikomu nie wyrządził krzywdy - mówi Paweł Łojewski. - Co roku w samochodzie wymieniam sobie podobiznę św. Krzysztofa, która z powodu słońca blaknie. Tym razem dostałem nie tylko obrazek z moim ulubionym świętym, ale także znaki drogowe, które mają mi pomóc dojechać do nieba. Muszę przyznać, że bardzo mi się ten pomysł spodobał - dodaje kierowca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma