Nowy numer 47/2020 Archiwum

Ambasadorzy też idą

Z Czystym Sercem na Jasną Górę, czyli ŚDM na szlaku XX ŁPPM.

XX Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę w tym roku odbywa się pod hasłem: „Błogosławieni czystego serca” i wpisuje się w drugi rok duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Te odbędą się w Krakowie już za niespełna rok!

Dlatego w ramach przygotowań do tego wydarzenia pielgrzymi z diecezji łowickiej wyruszyli na Jasną Górę z błogosławieństwem, które jest hasłem drugiego roku przygotowań do ŚDM Kraków 2016. Podążając szlakiem pielgrzymkowym, uczestnicy mieli okazję wysłuchać krótkich wykładów o Światowych Dniach Młodzieży, przygotowanych i wygłoszonych przez wolontariuszy i ambasadorów ŚDM. Promocyjny namiot ŚDM i akcji Bilet dla Brata z materiałami o zbliżającym się spotkaniu z papieżem Franciszkiem stanął drugiego i trzeciego dnia kolejno w Makowie i Żelechlinku.

Ale to niejedyny sposób promocji ŚDM. Młodzi opowiadali także o tym wydarzeniu: o historii, patronach, logo, hymnie, o tym, jak zostać wolontariuszem, streszczali plan ŚDM w diecezjach oraz wydarzenia centralne. Mówili też o przygotowaniu duchowym poprzez wiele wydarzeń organizowanych w diecezji. Jednym z ważniejszych wydarzeń, które jest jeszcze przed młodzieżą diecezji łowickiej, jest peregrynacja, czyli pielgrzymka symboli ŚDM w diecezji łowickiej. Do końca XX ŁPPM na Jasną Górę jeszcze kilka dni. Niech wieść o ŚDM się niesie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama