Nowy numer 3/2021 Archiwum

Krzyżobusem po Żyrardowie

Do peregrynacji symboli ŚDM w diecezji łowickiej pozostały już tylko godziny.

Piątek 28 sierpnia to długo wyczekiwany dzień przez wolontariuszy i ambasadorów ŚDM 2016 w naszej diecezji. Do Jaktorowa przyjadą wieczorem symbole ŚDM - krzyż i ikona Matki Bożej. Na razie tylko na dwa dni. Pierwszy etap peregrynacji powiązany jest z Diecezjalnym Spotkaniem Młodych „Z Rio do Krakowa”.

W kościele w Jaktorowie symbole ŚDM spodziewane są ok. 19.00. Wtedy rozpocznie się nabożeństwo połączone ze świadectwami osób, które uczestniczyły w poprzednich Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro, Sydney, Madrycie i Kolonii. Około 21.00 rozpocznie się całonocne czuwanie.

W sobotę 29 sierpnia symbole ŚDM będą niesione w pielgrzymce z Jaktorowa do Żyrardowa. Wymarsz poprzedzi Eucharystia o 8.00 w jaktorowskiej świątyni. Ok. 12.20 symbole przybędą do parafii w Międzyborowie. Następnie ok. 14.00 pątnicy przejdą do Żyrardowa, do parafii św. Karola Boromeusza, na terenie której leży ZSP nr 6 przy ul. Mireckiego. Tu, w szkole, nastąpi rozwiązanie pieszej pielgrzymki, a symbole w busie-kaplicy nawiedzą kolejne żyrardowskie parafie.

Samochód ma już swoją nazwę: krzyżobus. O 15.00 spodziewany jest w parafii śś. Cyryla i Metodego, o 17.15 - w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Symbole odwiedzą również DPS przy ul. Sosabowskiego oraz DPS i szpital przy ul. Limanowskiego. O 19.00 symbole przybędą na pl. Jana Pawła II, skąd w uroczystej procesji zostaną przeniesione pod kościół Matki Bożej Pocieszenia. Tam o 19.30 rozpocznie się centralne wydarzenie - Diecezjalne Spotkanie Młodych "Z Rio do Krakowa" w udziałem ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby.

Kolejny etap peregrynacji symboli ŚDM w diecezji łowickiej rozpocznie się 20 września od dekanatu piątkowskiego. Przez kolejne dni - do 3 października - symbole nawiedzać będą pozostałe rejony diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama