Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Agrobiznes" zawitał do Łowicza

Szkoła na łowickim Blichu została wybrana do nagrania programu jako jedyna spośród szkół rolniczych prowadzonych przez samorząd.

W piątek 4 września w ZSP nr 2 Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu gościła ekipa "Agrobiznesu", programu o rolnictwie emitowanego w TVP 1.

Reporterzy przeprowadzili wywiady z Mariuszem Szewczykiem, nauczycielem praktycznej nauki zawodu, i Wojciechem Białeckim, kierownikiem praktycznej nauki zawodu, oraz uczniami klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa: Adrianem Kozą, Mateuszem Materkiem i Maciejem Kawczyńskim.

Pytania dotyczyły między innymi wyboru kierunku kształcenia, planów na przyszłość, wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności praktycznych we własnym gospodarstwie. Młodzież opowiadała o zajęciach praktycznych i teoretycznych, jakie odbywają się w szkole na Blichu.

Dziennikarze pytali też o bazę dydaktyczną wykorzystywaną na zajęciach związanych z zawodem technika mechanizacji rolnictwa. Uczniowie zaprezentowali obsługę kombajnu po sezonie i uprawę polową. Wywiadu udzieliła także dyrektor szkoły Maria Laska.

Reportaż zaprezentowany będzie nie tylko w telewizji, ale i na Kongresie Rolnictwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama