Nowy numer 28/2018 Archiwum

"Agrobiznes" zawitał do Łowicza

Szkoła na łowickim Blichu została wybrana do nagrania programu jako jedyna spośród szkół rolniczych prowadzonych przez samorząd.

W piątek 4 września w ZSP nr 2 Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu gościła ekipa "Agrobiznesu", programu o rolnictwie emitowanego w TVP 1.

Reporterzy przeprowadzili wywiady z Mariuszem Szewczykiem, nauczycielem praktycznej nauki zawodu, i Wojciechem Białeckim, kierownikiem praktycznej nauki zawodu, oraz uczniami klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa: Adrianem Kozą, Mateuszem Materkiem i Maciejem Kawczyńskim.

Pytania dotyczyły między innymi wyboru kierunku kształcenia, planów na przyszłość, wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności praktycznych we własnym gospodarstwie. Młodzież opowiadała o zajęciach praktycznych i teoretycznych, jakie odbywają się w szkole na Blichu.

Dziennikarze pytali też o bazę dydaktyczną wykorzystywaną na zajęciach związanych z zawodem technika mechanizacji rolnictwa. Uczniowie zaprezentowali obsługę kombajnu po sezonie i uprawę polową. Wywiadu udzieliła także dyrektor szkoły Maria Laska.

Reportaż zaprezentowany będzie nie tylko w telewizji, ale i na Kongresie Rolnictwa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma