Nowy numer 48/2020 Archiwum

Na owoce przyjdzie nam poczekać

Ks. Bogumił Karp wystosował list do nowożeńców. Na jego prośbę odpowiedziały pierwsze pary.

Zgodnie z zapowiedzią, ks. Karp, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, realizuje w swojej parafii inicjatywę comiesięcznych modlitewnych spotkań dla nowożeńców. Odbywać się będę w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

Proboszcz wystosował listowne zaproszenie do 51 par małżeńskich, które zawarły w ciągu ostatnich 12 miesięcy związek małżeński w jego parafii. Na jego prośbę odpowiedziały pierwsze pary. Pojawiły się wieczorem 7 września na Mszy św. odprawianej w ich intencji.

Po Eucharystii przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlono się o opiekę Bożą dla nowożeńców za wstawiennictwem Maryi, św. Józefa i św. Jana Pawła II, patrona rodzin.

Wyczytano imiennie nazwiska wszystkich par małżeńskich. Dla każdej przygotowano jedną świecę, która - zaniesiona przed ołtarz - miała symbolizować ich obecność. W przypadku, gdy małżonkowie nie mogli przyjść razem do kościoła, uczynił to jeden z nich. Za nieobecne małżeństwa zrobili to parafianie. Na koniec ks. Karp udzielił nowożeńcom indywidualnego błogosławieństwa.

- My, księża, wkładamy dużo energii w przygotowanie dzieci i młodzieży do przyjęcia sakramentów Eucharystii i bierzmowania, ale tam, gdzie w domach nie ma ducha rodziny chrześcijańskiej, nasze wysiłki są niweczone - mówi ks. Karp. Liczy na to, że comiesięczna modlitwa przyczyni się do wzrostu wiary wśród małżonków i zaowocuje w życiu ich dzieci.

To niejedyna inicjatywa modlitewna, wprowadzona po wakacjach przez ks. Karpa. W każdy pierwszy czwartek miesiąca spotykać się będą rodzice sióstr i księży, którzy pochodzą z parafii, z zamiarem modlitwy za swoje dzieci, a także o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa. Pierwsze spotkanie modlitewne w tych intencjach odbyło się 3 września.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama