Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Szpital z lądowiskiem

W Skierniewicach działa już lądowisko przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. S. Rybickiego.

Pierwszy helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wylądował wczoraj, zabierając chorego pacjenta po zawale serca do szpitala w Zgierzu.

- Lądowisko znacznie poprawi dostęp pacjentom do opieki medycznej, ale zdarzenie z rana potwierdza, że potrzebny jest dalszy rozwój tego szpitala - mówił podczas oficjalnego otwarcia wicemarszałek województwa Dariusz Klimczak, odpowiedzialny za zdrowie w Łódzkiem. - Mam tu na myśli przede wszystkim otwarcie kardiologii inwazyjnej, aby pacjenci z zawałami nie musieli być przewożeni do innych ośrodków - dodał. Marszałek zwrócił także uwagę na strategiczne miejsce skierniewickiego szpitala.

Budowa lądowiska ruszyła w listopadzie 2014 roku. Projekt o wartości 1.535.941 zł jest finansowany w wysokości 1.423.255 zł z budżetu województwa łódzkiego. 112.686 zł pochodzi z kasy szpitala. Dotychczas śmigłowce LPR lądowały na stadionie miejskim przy ul. Pomologicznej. Prace objęły budowę płyty lądowiska, oznaczeń świetlnych, przyległych alejek i latarni, a także dojazdu do SOR z bramą wjazdową. Lądowisko jest ważną inwestycją dla szpitala, który znajduje się pomiędzy ważnymi krajowymi ciągami komunikacyjnymi - autostradą A2 i drogą krajową S8.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy