Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bliżej nieba

Do sanktuarium w Szczukach przybyła XI Promienista Piesza Pielgrzymka Szkół.

Na pielgrzymi szlak razem z dziećmi wyruszyli także kapłani, nauczyciele i katecheci. Wspólne pielgrzymowanie, w którym uczestniczyło ponad 400 uczniów z 6 szkół z Sadkowic, Lubani, Trębek, Kłopoczyna, Chodnowa i Starej Wsi wpisało się w obchody trwającego Tygodnia Wychowania, ogłoszonego już po raz piąty przez Episkopat Polski. Po dotarciu na miejsce pątnicy uczestniczyli w Mszy św. koncelebrowanej, w czasie której kazanie wygłosił ks. Cyprian Lewandowski. Przybliżył młodym pątnikom sylwetkę św. o. Maksymiliana Marii Kolbego i opowiedział o historii powstania klasztoru w Niepokalanowie i początkach „Rycerza Niepokalanej”. Na zakończenie Eucharystii pielgrzymi odmówili modlitwy w intencjach ojca świętego, by w ten sposób dopełnić warunków otrzymania odpustu zupełnego. Zachęcając do częstszego nawiedzania sanktuarium, jego kustosz ks. Zdzisław Madzio przekonywał, że sanktuaria to miejsca, w których biskup zszył specjalnym zszywaczem niebo z ziemią. – Tu do nieba jest bliżej – zapewniał.

– Bardzo cieszę się, że w naszej szkole w Tygodniu Wychowania wyruszamy na pielgrzymi szlak – mówi Marta. – Ponoszony wysiłek i spotkanie ze świętymi obecnymi tu sanktuarium w relikwiach zachęca do pracy nad sobą. Uczy też wymagania od siebie – dodaje.

Po Mszy św. uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i gorącą herbatę. Wiele osób w czasie wolnym weszło na Golgotę, by tam pod krzyżem Jezusa prosić Chrystusa o łaski dla siebie i swoich bliskich. Nie brakowało też chętnych do zwiedzania celi św. Maksymiliana, znajdującej się przy sanktuarium. Warto wspomnieć, że pielgrzymowanie do sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szczukach rozpoczęli 11 lat temu uczniowie z Lubani.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama