Nowy numer 33/2018 Archiwum

Skierniewickie specjały

Podobnie, jak w latach ubiegłych, podczas ŚKOiW nie zabrakło skierniewickich przysmaków.

Specjałem, po który zaraz po paradzie ustawiła się kolejka, była "skierlotka" – ciastko, którym od lat mieszkańców i gości przybyłych na święto częstują włodarze miasta. Skierniewicki jabłecznik jest ciastem chronionym przez Urząd Patentowy RP.

Przypomnijmy. Pomysł na skierniewicką szarlotkę zrodził się w 2002 roku. Inicjatorką  konkursów na skierniewicki jabłecznik oraz nazwę dla lokalnej słodkości zaproponowała Dorota Rutkowska, obecnie poseł na Sejm RP.

38. SŚKOiW w tym roku obfitowało także w nowe smaki. Oprócz degustacji wspomnianej już skierlotki, mieszkańcy mogli spróbować także dzika z kaszy oraz zupy brokułowej. Warto dodać, że wśród szefów kuchni pojawiła się m.in. Karina Zuchora, uczestniczka programu MasterChef. W niedzielę na rynku miasta będzie można spróbować także przysmaków stworzonych przy wykorzystaniu konopi siewnej. Poza specjałami przygotowanymi przez organizatorów, mieszkańcy i goście mogli skosztować potraw regionalnych i różnych przysmaków na straganach.

  Nie brakowało też różnego rodzaju przysmaków regionalnych. Oto kołacz
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
  Mieszkańcy i goście mogli kupić także różne wędliny i pieczywo
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma