GN 32/2018 Archiwum

Piękność w kwiatowej koronie przejdź do galerii

Tegorocznemu świętu towarzyszyła XX edycja konkursu Miasto Pięknych Dziewcząt "Kwiat Skierniewic 2015".

15 kandydatek w kilku odsłonach prezentowało swój urok i wdzięk. Każda z nich próbowała przekonać jury, że zasługuje na tytuł najpiękniejszej. 
Choreografię - podobnie, jak w latach ubiegłych - wymyśliły instruktorki Akademii Tańca „Art Station”. Czas, w którym jury podejmowało decyzję o wyborze „Kwiatu Skierniewic”, wypełniły mieszkańcom i gościom koncerty zespołów Denis i Revlovers, występy Akademii Tańca „Art Station” oraz pokaz iluzjonisty Marka Woźniaka.

Zwyciężczynią 20. edycji konkursu „Kwiat Skierniewic” została Paulina Patała występująca w konkursie z numerem 13.

Warto dodać, że konkurs piękności, organizowany podczas Święta Kwiatów, nie jest przypadkowy. Nawiązuje do pierwszych wyborów Miss Polski. W 1925 roku czasopismo „Pani” ogłosiło konkurs na najpiękniejszą Polkę. Pierwszą Miss Polski została skierniewiczanka Halina Dunin-Łabędzka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma