Czwarty dzień symbole ŚDM wędrowały po diecezji. Towarzyszył im ks. Adam Bednarczyk, koordynator przygotowań do ŚDM.
Tego dnia peregrynacja rozpoczęła się wcześnie rano. O godzinie 6.45 symbole wyruszyły z parafii św. Wawrzyńca do kolejnej kutnowskiej wspólnoty - św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Na miejscu zostały przywitane przez ks. proboszcza Mirosława Czarnołęckiego, wikariusza ks. Grzegorza Pypcia oraz parafian. Pobyt krzyża i ikony w parafii rozpoczęła procesja wokół kościoła, po której w świątyni została odprawiona Msza św. Po Eucharystii, w której - poza młodzieżą szkolną - uczestniczyli także starsi parafianie, wszyscy mogli podejść do symboli. Krótka modlitwa przy krzyżu i ikonie Matki Bożej u wielu osób wywołała wzruszenie.
Kolejnym punktem pielgrzymki była parafia salezjańska św. Michała Archanioła w Woźniakowie. Spotkanie z symbolami zbiegło się tu z odprawianymi w parafii misjami świętymi. Jako pierwsi cześć krzyżowi i ikonie oddali starsi parafianie, którzy z czułością obejmowali symbole. Wiele osób w ręku trzymało swoje krzyże misyjne. Z nimi też podchodzono do krzyża i ikony. Hołd znakom ŚDM przyszli oddać także księża diecezji łowickiej, uczestniczący w rekolekcjach kapłańskich. Po wprowadzeniu, jakiego dokonał ks. Adam Bednarczyk, w świątyni modlitwę różańcową i Koronkę do Bożego Miłosierdzia poprowadziła grupa młodzieży. Peregrynacja zakończyła się po Mszy św.
Z Woźniakowa symbole krzyżobusem zostały przewiezione do parafii Matki Bożej Wspomożenia wiernych na Dybowie. Tu czekała na nie liczna grupa młodzieży gimnazjalnej i uczniowie LO im. Jana Kasprowicza. O oprawę muzyczną zadbała wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”. W centrum spotkania z symbolami znalazła się uroczysta Msza św. koncelebrowana, podczas której homilię - podobnie, jak w poprzedniej parafii - wygłosił ks. Bednarczyk, zachęcając modlącą się młodzież do tego, by z odwagą intronizowała krzyż w swoim życiu. - Patrzcie na te symbole. Krzyż jest już nieco sfatygowany. Ma wiele zadrapań, otarć. Można by powiedzieć, że jest jak człowiek, który wiele przeszedł, który ma wiele ran i doświadczeń. Patrząc na niego, widziałem, jak ludzie mocno go obejmowali. Można więc powiedzieć, że jego zadrapania obrazują bóle ponad miliarda osób, które go dotknęły, które powierzyły mu swoje życie. Ludzie związali z tym krzyżem swoje życie, swoje cierpienie. Te symbole mają nas nauczyć poddawać się woli Bożej - mówił ks. Adam. Po Eucharystii młodzież przy symbolach odmówiła modlitwę różańcową i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Obecni w kościele modlili się także za Światowe Dni Młodzieży. Wizyta na Dybowie zakończyła peregrynację symboli po kutnowskich parafiach.