Siódmego dnia peregrynacji symbole ŚDM wędrowały po rejonie żyrardowskim.
Później Symbole ŚDM nawiedziły sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach. Po wniesieniu symboli ojcowie odsłonili cudowny obraz Świętej Rodziny siedzącej przy stole. Modlitwę poprowadził ks. Krzysztof Oniszczuk, gwardian. Zebrani uczestniczyli w Liturgii Słowa. Wysłuchali też świadectw i konferencji ks. Adama Bednarczyka. Po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia oddano cześć nie tylko symbolom, ale także relikwiom Krzyża Świętego, które znajdują się w parafii. Warto wspomnieć, że w modlitwach uczestniczyły także siostry klaryski.
Kolejnym przystankiem peregrynacji w rejonie żyrardowskim były Wiskitki. Krzyż i ikona zostały powitane przez orkiestrę strażacką oraz okoliczną młodzież. Symbole procesyjnie zostały przeniesione do świątyni. Towarzysząca im młodzież w swoich rękach trzymała kolorowe balony i tabliczki z napisem: „Bóg Cię kocha”. Po krótkiej modlitwie w świątyni została odprawiona Msza św. koncelebrowana, po której każdy z uczestników liturgii miał możliwość dotknąć symboli. Wśród wiernych zgromadzonych w świątyni była młodzież z Szymanowa, która wraz z siostrą Adrianą do Wiskitek przyszła z pieszą pielgrzymką. Po pożegnaniu symboli młodzież nie powróciła od razu do domu. Modlitwom, świadectwom nie było końca. Przed rozesłaniem wszyscy otrzymali drewniany krzyżyk i pączka.
Z Wiskitek symbole zostały przewiezione do Jesionki, gdzie oczekiwała na nie grupa młodych ludzi wraz z księdzem proboszczem. W świątyni odbyło się krótkie nabożeństwo, podczas którego zebrani wysłuchali krótkiej konferencji i świadectw. Był też czas na wielbienie Boga śpiewem.
Kolejnym przystankiem był Zakład Poprawczy w Studzieńcu. Przebywający w nim młodzi mężczyźni chętnie wzięli krzyż na swoje ramiona i zanieśli go do swojego kościoła. Po wysłuchaniu konferencji ks. Adama, który zachęcał ich, aby spotkanie z symbolami było dla nich okazją do zmiany życia, wychowankowie wysłuchali świadectw, a także fragmentu przemówienia Jana Pawła II. Po odśpiewaniu „Barki” oddali w skupieniu hołd symbolom. Wielu z osadzonych nie kryło wzruszenia. Uczestniczący w modlitwie mieli wrażenie, że czas się zatrzymał.
Ze Studzieńca symbole w asyście Ochotniczej Straży Pożarnej zostały przewiezione do Puszczy Mariańskiej. Symboliczny był fakt, iż modlitwa przy symbolach odbywała się przy starym kościele, który kilkanaście lat temu został podpalony. Zwracając się do młodzieży, proboszcz parafii ks. Zbigniew Borkowski powiedział: – Spotykamy się przed kościołem, który kiedyś ktoś, kto nie miał miłości w sercu, podpalił. Spotykamy się tu, by modlić się, by nikt już nie podnosił ręki na krzyż. Przychodzimy też, by prosić Boga o silną wiarę. W Puszczy Mariańskiej wierni wysłuchali konferencji i świadectw. Przed kościołem wielbiono także Boga śpiewem. W Godzinie Miłosierdzia odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Przedostatnią miejscowością były Radziejowice. Symbole stanęły tam przy gimnazjum. Po krótkiej modlitwie poprowadzonej przez uczniów i katechetów każdy z obecnych miał możliwość podejścia do krzyża i ikony. Zebrani odśpiewali także Hymn ŚDM.
Ostatnią miejscowością, do której dotarły tego dnia symbole, był Mszczonów. W centrum spotkania znalazła się Eucharystia, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. W liturgii uczestniczyła rzesza wiernych, a wśród nich pokaźna grupa strażaków. Po Mszy św. odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Symbole zostały w niej przeniesione do parafii św. Ojca Pio, gdzie odbyło się nocne czuwanie. Warto dodać, że rozważania kolejnych stacji Drogi Krzyżowej były wspomnieniem minionych spotkań papieża z młodzieżą.