Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Oddział od orkiestry

W skierniewickim Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym uroczyście otwarto oddział geriatryczny.

Oddział powstał dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, dlatego w jego oficjalnym otwarciu uczestniczył Jurek Owsiak. Nowoczesny sprzęt ofiarowała szpitalowi Fundacja WOŚP. Oprócz w pełni automatycznie regulowanych łóżek i specjalnie skonstruowanych szafek, szpital otrzymał również urządzenie rehabilitacyjne, kardiomonitory, specjalny podnośnik dla chorych, ssak, inhalator, EKG, wózki inwalidzkie - w sumie 29 urządzeń o wartości 250 tys. zł. Na nowym oddziale znajduje się 10 łóżek, a także gabinet zabiegowy i pokój rehabilitacyjny. Kierownikiem oddziału została dr Ewa Świechowska-Krawczyk. – O jego powstanie zabiegaliśmy już od ponad roku. Bardzo się cieszymy, że fundacja doceniła nasze starania - mówi dr n. med. Jacek Sawicki, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. S. Rybickiego w Skierniewicach.

Podczas otwarcia nie zabrakło ważnych gości. Pierwszą wizytę w oddziale złożyli: wicemarszałek Sejmu RP Elżbieta Radziszewska, posłowie Dorota Rutkowska i Dariusz Seliga, wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak, przewodnicząca Komisji Zdrowia w Sejmiku Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik. 20 kompletów pościeli do oddziału ufundował i wręczył prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

– Ten oddział jest trzecim takim w województwie łódzkim, a w tej części województwa jedynym. Natomiast rozwój opieki medycznej nad osobami starszymi to jeden z priorytetów polityki zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego, dlatego tym bardziej możemy być dumni, że taki oddział powstał w Skierniewicach – mówił wicemarszałek Klimczak, odpowiedzialny za politykę zdrowotną.

Zakup sprzętu dla oddziału geriatrycznego w Skierniewicach mógł być zrealizowany dzięki zbiórce pieniędzy przeprowadzonej podczas 23. Finału WOŚP. Temat finału brzmiał: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Wówczas udało się zebrać w całej Polsce ponad 53 mln zł. Warto dodać, że w ciągu ostatnich lat Fundacja WOŚP przekazała szpitalowi w Skierniewicach sprzęt o wartości ponad 720 tys. zł, głównie do wyposażenia oddziału noworodkowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy