Nowy numer 24/2018 Archiwum

Medal dla rawskiego dziekana

Kapituła medalu "Zło dobrem zwyciężaj" wyróżniła ks. Bogumiła Karpa.

Ksiądz Karp, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej i zarazem dziekan rawski, otrzymał wyróżnienie, które wręczył mu przedstawiciel kapituły Antoni Macierewicz. W uroczystości w domu parafialnym uczestniczył również burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal.

Medal przyznawany jest za szerzenie pamięci o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, patronie "Solidarności", męczennikach, bohaterach oraz mężach stanu z poświeceniem służących Bogu i ojczyźnie, a także za obronę wartości wiary, życia ludzkiego.

Pierwsze medale przyznano w 1998 roku. Otrzymali je matka błogosławionego kapłana śp. Marianna Popiełuszko oraz również nieżyjący już prymas Józef Glemp. Do dziś wyróżnionych zostało nimi ponad 150 osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma