Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
  • GN 19/2026
    GN 19/2026 Dokument:(9708121,Dwie herezje w jednym numerze)
  • GN 18/2026
    GN 18/2026 Dokument:(9695028,Kościół jest analogowy)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
  • GN 17/2026
    GN 17/2026 Dokument:(9685120,Zajęcie podwyższonego ryzyka)
lowicz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji łowickiej → Bóg prowadził mnie przez wielki krzyż

Bóg prowadził mnie przez wielki krzyż przejdź do galerii

W kongresie wzięli udział m.in. przedstawiciele grupy Odnowy w Duchu Świętym z Jaktorowa  
W kongresie wzięli udział m.in. przedstawiciele grupy Odnowy w Duchu Świętym z Jaktorowa
Mgdalena Szymańska-Topolska /Foto Gość

Zakończył się XVIII Kongres Eucharystyczny Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Łowickiej.

Magdalena Szymańska-Topolska

|

GOSC.PL

0 FB Twitter
drukuj wyślij

Świadectwa życia z Jezusem i odkrywania Jego miłości w swoim życiu, rozważania, pomagające pogłębić swoją relację z Nim, dużo modlitwy i wielbienia Boga śpiewem – to wszystko złożyło się na kolejny Kongres Eucharystyczny Odnowy w Duchu Świętym diecezji łowickiej.

To wydarzenie rozpoczęło się 9 października modlitwą różańcową w kościele pw. Wszystkich Świętych i św. Stanisława, biskupa i męczennika w Wiskitkach. Po niej Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił abp Józef Górzyński, koadiutor archidiecezji warmińskiej. On też wygłosił konferencję o wezwaniu do nawrócenia i wiary, które wynika z liturgii Eucharystii. Ten dzień modlitwy zakończył Apel Jasnogórski.

10 października kongres przeniósł się do auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, którą wypełnili po brzegi przedstawiciele grup Odnowy w Duchu Świętym z całej diecezji. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą o przebaczenie wzajemnych krzywd. Prowadził ją ks. Mirosław Romanowski, diecezjalny egzorcysta. O tym, że świadectwo życia  jest dobrym sposobem ewangelizacji, mówił natomiast w konferencji ks. Jacek Skrobisz, proboszcz parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Sochaczewie. Po niej świadectwa życia z Bogiem i dla Boga złożyli m.in. Leokadia Gałecka, wdowa konsekrowana, oraz o. Dominik Bochenek, pijar. – Bóg prowadził mnie przez wielki krzyż. Byłam żoną, matką, teraz jestem wdową. W tym wszystkim zawsze była obecna Jego wielka miłość. Kochajmy Go, bo On na to zasługuje – mówiła L. Gałecka. Na kongresie były obecne także dwie inne wdowy konsekrowane.

Kongres zakończyła Msza św. odprawiona przez bp Andrzeja Dziubę, ordynariusza łowickiego. W homilii bp Dziuba mówił, że ostatnim wypowiedzianym przez Maryję i zapisanym na kartach Ewangelii jest zdanie: "Zróbcie wszystko, cokolwiek mój Syn wam powie". Zachęcał wiernych, by wraz z Maryją, która jako pierwsza przyjęła Ducha Świętego i była obecna w wieczerniku podczas Jego zesłania na apostołów, podążali z Nią za Jezusem, aż na Kalwarię. – Mam nadzieję, że będziecie wzrastać nie tylko w liczbę, ale też w moc Ducha Świętego – mówił bp Dziuba­­, który z racji swoich urodzin otrzymał serdeczne życzenia i bukiet kwiatów.

« ‹ 1 › »
XVIII Kongres Odnowy w Duchu Świętym

WIARA.PL DODANE 10.10.2015 AKTUALIZACJA 11.10.2015

XVIII Kongres Odnowy w Duchu Świętym

​W sobotę 10 października w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu zakończył się dwudniowy XVIII Kongres Odnowy w Duchu Świętym Diecezja Łowickiej. Eucharystii w kaplicy seminaryjnej przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Zdjęcia: Magdalena Szymańska-Topolska /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • DIECEZJA ŁOWICKA
  • KONGRES
  • ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
  • ŁOWICZ

Polecane w subskrypcji

  • „Wybieram wiarę, że Jezus zmartwychwstał”. Trzy życia Ayaan Hirsi Ali
    • Kościół
    „Wybieram wiarę, że Jezus zmartwychwstał”. Trzy życia Ayaan Hirsi Ali
    Tomasz Rowiński
  • Szef ukraińskiego IPN-u w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”: Naszym świętym obowiązkiem jest umożliwić godny pochówek ludzi
    • Rozmowa
    Szef ukraińskiego IPN-u w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”: Naszym świętym obowiązkiem jest umożliwić godny pochówek ludzi
    Andrzej Grajewski
  • Bliźniacze drogi. Siostry odnalazły się po 50 latach – na dwóch kontynentach
    • Kościół
    Bliźniacze drogi. Siostry odnalazły się po 50 latach – na dwóch kontynentach
    Agata Puścikowska
  • Śladem uciekiniera. Sztafetą na 300. rocznicę kanonizacji św. Stanisława Kostki
    • Kościół
    Śladem uciekiniera. Sztafetą na 300. rocznicę kanonizacji św. Stanisława Kostki
    Przemysław Kucharczak
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X