Nowy numer 25/2018 Archiwum

Papież wspomniał o naszym patronie

Relikwie bł. Honorata zostaną złożone w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej.

W środę 14 października podczas audiencji ogólnej papież Franciszek, zwracając się do Polaków, przypomniał postać bł. Honorata: "Witam serdecznie Polaków. Wczoraj obchodziliśmy wspomnienie błogosławionego o. Honorata Koźmińskiego, wielkiego czciciela Matki Bożej, który własną krwią napisał akt oddania się Maryi: »Tuus Totus«. Założył liczne zgromadzenia zakonne, głównie niehabitowe. W najbliższą sobotę jego relikwie zostaną złożone w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W Roku Życia Konsekrowanego i ósmym Roku Nowenny przygotowującej do obchodów stulecia jego śmierci prośmy za jego wstawiennictwem o ducha wierności dla wszystkich osób konsekrowanych oraz dar licznych i świętych powołań. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!" - powiedział papież Franciszek.

Bł. o. Honorat jest współpatronem diecezji łowickiej. Jego relikwie do Panteonu Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej zostaną uroczyście wprowadzone w sobotę 17 października podczas Mszy św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Początek Eucharystii o 12.00. Mszę św. poprzedzą konferencja o. Piotra Stasińskiego OFMCap oraz wykonanie Akatystu ku czci bł. Honorata przez siostry służki NMP Niepokalanej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma